Sanayi sitesinde faciadan dönüldü!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde daha önce araçların çarpması sonucu kırılan elektrik direği şiddetli fırtınaya dayanamayarak park halindeki kamyonun üzerine devrildi.

Şanlıurfa – Siverek karayolu üzerinde bulunan sanayi sitesinde daha önce ayakları kırılmış olan demir enerji nakil hattının bir hafriyat kamyonunu üzerine düşmesi şans eseri büyük bir faciadan dönüldüğü belirtildi.

Daha önce bazı araçların çarpması sonucu hasar oluşan enerji nakil direğinin değiştirilmesi için Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hacı İnan, direğin değiştirilmesi için bir süredir yetkili bir muhatap aradığını iddia etti. Oda başkanı, enerji dağıtım şirketi ilçe başmühendisliğine dilekçe vermesine rağmen hasarlı nakil direği bir türlü değiştirilmediğini öne sürdü.

Hasarlı elektrik direği sabah saatlerinde aşırı rüzgar nedeniyle kırılarak, tamir için iş yerinin önünde bekleyen hafriyat kamyonunu üzerine düştü. Site esnafı düşme sırasında direğin çevresinde kimsenin olmamasının bir şans eseri olduğu ve facianın yaşanmadığını söyledi.

Enerji dağıtım şirketine verilen dilekçe

-BU SORUMSUZLUĞUN HESABINI KİM VERECEK?

Olayda şans eseri kimsenin burnunun kanamadığını ve sanayi esnaf olarak Allah’a şükrü ettiklerini belirten oda başkanı Hacı İnan, şunları söyledi: “Aslında facia geliyorum diyordu, oda başkanı olarak direğin fotolarını çektim ve dağıtım şirketi yetkililerine gösterdim. Ayrıca herhangi bir kazanın yaşanmaması için önlem alınmasını için dilekçe yazdım, direğin değiştirilmesini istedik. Yaklaşık iki aydan bu yana sesimizi kimseye duyuramadık. Bu sabah şiddetli rüzgarında etkisiyle direk devrildi ve o anda hafriyat kamyonu orada olmasaydı, direk o iş yerinde çalışanların üzerine düşüp büyük bir faciaya neden olacaktı. Benim tüm çabalarıma rağmen, düşecek dememe rağmen maalesef bir oda başkanı olarak kimse bizi dikkate alıp direği değiştirmedi. Demek ki verilmiş sadakamız vardı, yoksa bu olay bir faciaya dönüşürdü.”

Esnafa “geçmiş olsun” dileğinde bulunan İnan, “Fırtına nedeniyle bölgede elektrik kesikti. Allah’a şükürler olsun bir yaralanma olayı yaşanmadı. Sadece kamyonda hasar bulunuyor.” dedi.

-SANAYİ SİTESİNDE BİRÇOK DİREK HATALI

Sanayi esnafları, sitenin birçok blokunda hasarlı direkler olduğuna dikkat çekerek tüm hasarlı direklerin değiştirilmemesi halinde her an bir facianın yaşanabileceğini, yetkililerin önlem almasının gerektiğini söyledi.

Devrilen direk daha sonra iş makinesi yardımıyla kaldırıldı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Polis teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Türk polis teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü düzenlenen törenle kutlanırken, birimler arasında futbol turnuvasının şampiyonu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Amirliği (KOM) oldu. Siverek Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, İlçe Emniyet Müdürü Yener Gül tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Gül, […]