Siverekli akademisyenin şiir kitabı çıkıyor

Ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış makaleleri olan Şanlıurfa Siverekli akademisyen İbrahim Doyumğaç’ın şiir kitabının Mayıs ayında raflardaki yerini alacağı bildirildi.

İlk, orta ve lise eğitimini Siverek’te tamamlayan Doyumğaç’ın, uluslararası sempozyumlarda da bildirileri olduğu kaydedildi. Başarılı bir kariyere sahip olan akademisyenin yazdığı ‘Gözyaşı Çiçeği’ adlı şiir kitabının ise Mayıs ayında kitapçılardaki raflarda yerini alacağı belirtildi.

-Özgeçmişi

İbrahim Doyumğaç, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğdu. İlköğretimini, ortaöğretimini ve liseyi doğduğu ilçede tamamladı. 2014 yılında Erzincan Üniversitesi Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalından mezun oldu. 2014–2016 yılları arasında Adıyaman Üniversitesi ve İnönü Üniversitesinde yüksek lisans programını “Yabancılar İçin Türkçe Ders Kitaplarında Dil Bilgisi Öğretimi” adlı yüksek lisans teziyle bitirdi.

Doyumğaç, 2016 yılından beri Atatürk Üniversitesi Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalında Doktora eğitimini sürdürmektedir.

Doyumğaç’ın çeşitli ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış makalelerinin yanı sıra uluslararası sempozyumlarda sunduğu bildirilerinin de vardır. Şuan Harran Üniversitesi TÖMER biriminde yabancı dil olarak Türkçe öğretimi dersleri vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kırsal mahalle öğrencileri ilk kez sirk heyecanı yaşadı

Siverek ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında kırsal mahallelerde eğitim gören öğrencilere yönelik sirk gösterisi düzenledi. Siverek Belediyesi tarafından Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde kırsal mahalle okullarında eğitim gören dezavantajlı öğrencilere yönelik düzenlenen sirk gösterisine çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Palyaço ve sihirbazlık gösterisi sırasında keyifli dakikalar […]