Okul idaresinden örnek uygulama

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde öğrencilerin devamsızlık yapmalarına engel olmak isteyen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri, çözümü ödül koymakta buldu.

Siverek Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde idarecileri tarafından 2017- 2018 eğitim yılı başında okulda eğitim gören öğrencilerin devamsızlık yapmaması için çeyrek altın uygulaması başlattı.

Eğitim- öğretimin son dönemlerinde yapılan kontrollerde, yıl içinde okulda devamsızlık yapmayan 5 öğrenciye, düzenlenen programla çeyrek altın hediye edildi.

Okul müdürü Mehmet Ali Baturalp, kararın öğretmenler kurulunca alındığını söyledi. Kararın öğrenci ve velilere anlatıldığını belirten Baturalp, “Proje ile 2016-2017 yılına oranla devamsızlık oranlarında %40 azalma yaşandığını gördük. Proje ile çok olumlu sonuçlar elde ettik, öğrencilerimizin motivasyonu sağlandığı takdirde herhangi bir ödül ortaya konduğu takdirde okula devam konusunda artış sağlandığını görmüş olduk.” dedi.

Daha önce projenin bir benzerine rastlamadığını dile getiren Baturalp, ilk defa uyguladıkları projenin başarılı olduğunu söyledi.

12. sınıf öğrencisi Sedat Yiğiter devamsızlık yapmayarak çeyrek altınla ödüllendirildiğini söyledi.

Okul idaresine teşekkür eden 11. sınıf öğrencisi Seval Karlı, “Okulumuzdaki öğrencileri daha az devamsızlık yapmaya teşvik eden bir uygulama, dilerim ki bütün okullarda bu uygulama yapılır ve öğrenciler devamsızlık konusunda bilinçlenir.” diye konuştu. (Haber: Cuma Sarı – Lütfü Yalgı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Büyükşehir Belediyesinin iftar yemeği çileden çıkardı!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince ilçelerde düzenlenen iftar yemeği Siverek ilçesinde çileye döndü. Her yıl Ramazan ayında Siverek Belediyesi tarafından Ağaçhan Parkında düzenlenen iftar yemeği, orucun 7. günü Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince verildi. Grup Yürüyüş ilahi konserinde düzenlenen iftar yemeğine katılanlar oturmak için yer bulamazken, görevlilerin sert tavırları katılanları çileden çıkardı. Yemek dağıtımının […]