Büyükşehir Belediyesinin iftar yemeği çileden çıkardı!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince ilçelerde düzenlenen iftar yemeği Siverek ilçesinde çileye döndü.

Her yıl Ramazan ayında Siverek Belediyesi tarafından Ağaçhan Parkında düzenlenen iftar yemeği, orucun 7. günü Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince verildi.

Grup Yürüyüş ilahi konserinde düzenlenen iftar yemeğine katılanlar oturmak için yer bulamazken, görevlilerin sert tavırları katılanları çileden çıkardı. Yemek dağıtımının rezalete dönüştüğü etkinlikte onlarca kişi yemek bulamadı.

Ramazan ayı olması nedeniyle iftar saatine kadar bekleyen çok sayıda vatandaş alandan yemek yiyemeden ayrıldı. Yemek firması yetkilileri ve görevlilerle tartışan vatandaşlar, yemekleri fırlatan görevlilere tepki gösterdi.

Siverek Belediyesinin her gün alanda bin kişiye yemek dağıttığını dile getiren Siverek Esnaf ve Zanaatkarlar Derneği Başkanı Hamza Saklım, “Bu gece burada bir rezalet yaşandı resmen. İnsanlar buraya iftar için toplandı ama çok sayıda kişi yemek yemeden hatta iftarını bile açmadan ayrıldı.” dedi.

Yemek firması yetkililerine tepki gösteren Saklım, “Siverek Belediyesine teşekkür ediyoruz, her gece burada yaklaşık bin kişiye yemek dağıtıyor ki hiç sorun yaşandığını görmedim. Bu akşam görevlilerin yemekleri fırlattıklarına şahit olduk ve çok üzüldük.” diye konuştu.

Organizasyonunun tam bir fiyasko olduğunu belirten esnaf Selman Minteş, katılan çok sayıda vatandaşın yanı sıra davet edilen sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de aç kaldığına dikkat çekerek, “Bu akşam burada firma elemanlarının yemekleri fırlatmaları insanları aşağılar nitelikte idi. Madem üstesinden gelemeyeceksin yapma, bırak. İnsanlar oruçlu bir halde davetinize icabet ediyor, yemek veremiyorsun üstüne saygısızlık yapıyorsun.” ifadelerini kullandı. (Haber: Şükrü Dolaş)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Mobil sağlık ekipleri kırsal mahalleleri bilgilendiriyor

Siverek ilçesinde kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların, koruyucu sağlık hizmetlerinden yararlanması amacıyla mobil sağlık ekipleri oluşturuldu. İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan mobil sağlık ekipleri, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlara kanser ve erken teşhis konusunda bilgi veriyor. Vatandaşlara erken teşhisin önemini anlatan ekipler, kadınları da meme kanseri konusunda bilgilendiriyor. Mobil sağlık ekibi […]