Mobil sağlık ekipleri kırsal mahalleleri bilgilendiriyor

Siverek ilçesinde kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların, koruyucu sağlık hizmetlerinden yararlanması amacıyla mobil sağlık ekipleri oluşturuldu.

İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan mobil sağlık ekipleri, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlara kanser ve erken teşhis konusunda bilgi veriyor.

Vatandaşlara erken teşhisin önemini anlatan ekipler, kadınları da meme kanseri konusunda bilgilendiriyor. Mobil sağlık ekibi ayrıca kırsal mahallelerde yatalak durumda olan vatandaşlara yönelik müdahaleler de yapıyor.

Siverek İlçe Sağlık Müdürü Doktor Osman Güzen, yaptığı açıklamada, mobil ekipleri yeni bir birim olarak kurduklarını söyledi. Amaçlarının sağlık hizmetlerini hızlı şekilde vatandaşa ulaştırmak olduğunu belirten Güzen, verim alınması durumunda ekip sayını artırmayı planladıklarını ifade etti.

Doktor Güzen, “Mobil ekibimizle öncelikli hedefimiz bütün kırsal mahallelerimizi en az 2 defa taramak ve gerekli bilgilendirmeleri yapmaktır. Ekibimiz bilgilendirmelerin yanı sıra kırsalda yatalak hasta var ise tansiyon ölçümü olsun, küçük çaplı pansuman ihtiyacı var gidermeye yönelik çalışma da yapacak kapasitededir.” diye konuştu.

Küçüktepe Mahalle sakini tarlada eşi ve çocuklarıyla çalışırken ekibin bilgi vermek için geldiğini ve çok şaşırdığını belirterek, “Uygulama çok güzel, insan sağlığına verilen önemin göstergesidir. İlçe Sağlık Müdürlüğümüze ve mahallemize kadar gelen ekibe teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Zabıta ekipleri kasapları denetledi

Siverek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla kasap dükkanlarını denetledi. İlçe merkezindeki kasapları tek tek gezen ekipler, hijyen denetiminin yanı sıra etlerdeki son kullanım tarihleri mühürleri kontrol etti. Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli, kaçak kesimleri önlemek, hijyen koşulları kontrol etmek amacıyla denetimler yaptıklarını söyledi. Denetimlerin belli periyotlarla devam edeceğini […]