Seyyar sandık uygulaması ilk kez uygulandı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından ilk kez uygulanan seyyar sandık, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde engelleri nedeniyle sandığa gidemeyen seçmenlere büyük kolaylık sağladı.

İlçede engelli ve yatalak 13 kişinin seyyar sandık uygulamasına başvurduğu bildirildi.

88/01 numaralı seyyar sandığı yatalak, engelli ve yaşlı olan hastaların evlerine götüren seçim kurulu görevlileri, başvuran seçmenlerin evlerinde oy kullanmalarını sağladı.

Seyyar sandık uygulamasına başvuran 44 yaşındaki bedensel engelli Mehmet Emin Altunpak, seçimin hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi: “Bugüne kadar bu uygulama olmadığı için seçimlerde zorluk çekiyordum. Türkiye Cumhuriyeti ve Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederim.Bizim için büyük bir kolaylık oldu.”

Hasta olduğu için seçimlerde oy kullanamadığını dile getiren Zeyne Kaya, seyyar sandık uygulamasının büyük bir kolaylık olduğunu belirtti. (Haber: Yusuf Eyyüp Sarı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Oy vermeye sağlık ekiplerince götürüldü

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde oy kullanma işlemleri devam ederken sağlık ekipleri bazı yatalak hasta ve engellileri ambulansla sandık başına götürdü. Şirinkuyu mahallesinde yaşayan 71 yaşındaki yürüme engelli Mahmut Bakşi, oy kullanmaya gidemeyince 112 Acil Sağlık ekibinden yardım istedi. Sağlık ekiplerince evinden alınarak M. Hüsnü Özyeğin İlkokuluna götürülen Bakşi, 1412 Nolu sandıkta […]