Siverek’te roboski protestosu

Siverek BDP İlçe Teşkilatı, Roboski’de 2 yıl önce, savaş uçaklarının bombardımanı sonucu hayatını kaybeden 34 kişi için protesto yürüyüşü ve basın açıklaması yaptı. İlçenin Hürriyet Caddesi üzerindeki Lezgo’nun Park’ından yürüyüşe geçen grup sloganlarla Kanlıkuyu Parkına doğru yürüdü. Burada toplanan grup adına basın açıklamasını BDP Siverek İlçe Başkanı İbrahim Halil Ayyıldız okudu.

Ayyıldız basın açıklamasının başında 28 Aralık 2011 tarihinde Roboski’de savaş uçaklarının bombardımanı sonucu 34 kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çekerek, KKendi okul harçlıklarını kazanmak ve ailelerini geçindirmek için çabalayan bu çocuklar ve gençlerin 730 gün önce paramparça olan bedenleri, katırların et ve kemikleri ile birbirine karışmış bir şekilde, kendi vatandaşı olduğu devleti tarafından sona erdirilmiştir.730 gündür Roboskili anaların yüreği kan ağlayarak her yerde adalet aramaktadırlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gülpınar'a köylülerden teşekkür, engellilerden plaket

Siverek’te bulunan Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’a Siverek bedensel engelliler basketbol kulüp plaket verdi. Yola ve suya kavuşan köylüler ise ilçe binasına gelerek milletvekiline teşekkür ettiler. Siverek bedensel engelliler derneğinde düzenlenen törene katılan Milletvekili Gülpınara bedensel engelliler basketbol kulübüne yaptığı maddi ve manevi katkılarından dolayı kulüp Başkanı İbrahim […]

Benzer Haberler