Gaziler ve şehit aileleri yemekte bir araya geldi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde gaziler ve şehit aileleri, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Siverek Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından Gaziler Günü münasebetiyle gaziler onuruna düzenlenen yemeğe Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, 107. Topçu Alayı Komutanı Albay Şenol Çetin, gaziler ve gazi yakınları ile şehit aileleri katıldı.

Şanlıurfa karayolu 5. kilometresindeki Siverek Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen yemek programında masaları dolaşan Belediye Başkanı Resul Yılmaz, gazi ve şehit aileleriyle yakından ilgilendi.

19 Eylül Gazileri Günü’nün kendileri için önemli bir gün olduğunu söyleyen Tunceli gazisi Hüseyin Aksoy, “Bugün şehit aileleri ve gazilerimizle beraber Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın bizler için düzenlediği yemekte beraber olduk. Bu günde bizleri unutmadıkları için ve bizleri sürekli hatırladıkları için minnettarız. Bu vatan için hepimiz canını seve seve feda edeceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bugün gaziyiz ama şehit olmak içinde koşacağımızı bilsinler.” dedi.

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen törenlere katıldıklarını belirten Belediye Başkanı Resul Yılmaz, “Dün Gaziler günüyle ilgili törenlerimiz yaptık, değerli kaymakamımız ile birlikte kabullerimizi gerçekleştirdik. Bugün de kaymakamlığımızın düzenlediği yemekli bir gece tertip ettik. Siverek belediyesi olarak bizler de kendilerine sosyal tesislerimizde açtık ve gazi ile şehit yakınlarımızla bir araya geldik. Çok güzel bir gece oldu, sohbet ettik, hal ve hatırlarını sorduk ve bu vatan için seve seve canlarını feda ettikleri için bir kez daha şehitlerimize rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Gazilerimizin bundan sonraki yaşamlarında kendilerine hayırlı ve uzun ömürler diliyorum.” diye konuştu.

Şehit ve gazilere şükran borçlu olduklarını dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti: “Kendilerinin bizlere büyük emekleri var, bu nedenle bir kez daha şehitlerimizi minnettarlığımızı, gazilerimize ise şükranlarımızı arz ediyoruz. Bu vatan hepimizin, hiç şüphesiz bu vatanın bölünmez bütünlüğü için hayatlarını seve seve ortaya koyan baştan şehitlerimizin yakınları olmak üzere gazilerimiz bizlere emanettir. Bu anlayışla her daim onların hizmetinde ve emrinde olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Kapılarımız ve gönüllerimiz sonuna kadar kendilerine açıktır. Ne zaman ki bir ihtiyaç ve emirleri olursa, istek ve talepleri olursa bunları yerine getirmek için seve seve ekiplerimizi seferber etmeye hazırız. Ben bir kez daha bu geceyi tertip eden değerli kaymakamımıza, katılım gösteren dernek başkanlarımıza ve şehit yakınları ile gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra da bu tür etkinliklerde bize düşen bütün görevleri eksiksiz bir şekilde ifa etmeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.”

Yaklaşık iki saat süren program çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi. (Haber: Lütfü Yalgı)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Öğrencisini kaçırmaya çalışan öğretmen tutuklandı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, 14 yaşındaki kız öğrencisini kaçırmaya gittiği iddiasıyla gözaltına alınan öğretmen tutuklandı. İddiaya göre, ilçedeki bir ortaokulda sosyal bilgiler öğretmeni olan M.T. (34), öğrencisi B.G. (14) ile gönül ilişkisinin duyulması üzerine mahalleden ayrıldı. B.G’nin telefonla öğretmeniyle görüştüğünü tespit eden aile harekete geçti. Kızlarının öğretmeni tarafından evlenmek vadiyle kaçırılacağını […]