Öğrenciler kütüphaneleri için destek bekliyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Şehit Ali Öztürk Anadolu Lisesi öğrencileri okul kütüphanesi için kitapseverlerden destek bekliyor.

2015 yılında Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit düşen polis memuru Ali Öztürk’ün isminin verildiği okulda dersliklerden biri öğrenciler için kütüphaneye dönüştürüldü.

Kütüphanede yeteri kadar kitap bulunmaması üzerine okulun öğrencileri, hayırseverlerden ve kitapseverlerden kütüphaneleri için kitap desteği istiyor.

Okulun Müdür Yardımcısı Şeyhmus Yeniköy, başarının anahtarının okumak olduğunu, okumanın da ancak kitap sayesinde yapıldığını söyledi.

Okulun baş müdür yardımcısı Şeyhmus Yeniköy, “Başarının anahtarı okumaktır, okumayı da ancak kitaplar vasıtasıyla yapabiliriz. Kitapları da bulabileceğimiz yerlerde ancak kütüphanelerdir ve maalesef kütüphanemizde istediğimiz sayıda kitap bulunmuyor. Bu konuda bütün Türkiye’den sesimizin ulaştığı herkesten bizlere roman türü, illegal olamayan kitaplar konusunda katkı sunmalarını bekliyoruz.” diye konuştu.

Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak için kütüphanenin önemli olduğuna değinen edebiyat öğretmeni Damla Arslan, şunları söyledi: “Edebiyat dışında öğrencilerimize pek çok ders anlatıp öğretiyoruz ki lise çağındaki bir öğrenciye verebileceğimiz en güzel hediye okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Bunu yapmamızın önünde bazı engeller var, bunlardan biri de kütüphanemizde kitapların eksik olması, nitelik olarak eksiklik olmasıdır. Bu konuda kitapseverlerden yardım bekliyoruz. Öğrencilerimiz, ülkemiz ve geleceğimiz için kitaplarınıza ihtiyacımız var.”

11’inci sınıf öğrencisi Çiçek Sun ise, okulda çok sayıda kitaba ihtiyaçlarının olduğunu ifade etti.

Kütüphanedeki rafların boş olduğunu anlatan Sun, “kitap okumak istediğimizde gerekli olanı bulamıyoruz, bulsak bile baya zorlanıyoruz. Kitap konusunda kütüphanemizde bir hayli eksiklik var. Roman türü kitaplarda eksiklik daha fazla. Yayınevlerinden kitap bağışında bulunmalarını rica ediyoruz.” diye konuştu. (Haber: Cuma Sarı – Lütfü Yalgı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Eşi ve sevgilisi aynı gün doğurdu

Şanlıurfa Siverek 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nin Aile Mahkemesi sıfatıyla baktığı davaya sunulan dilekçeye göre, ev hanımı H.A. ile Acil Servis Teknisyeni olarak çalışan N.A. 2008’de evlendi. Çiftin 4 kızı oldu. H.A., son kızını dünyaya getirdiği 30 Ocak 2018’den sonra ise eşinin Şanlıurfa’daki özel bir hastanede çocuk doktoru olan uzman G.U. […]