Öğrencilere tarihi mekanlar tanıtıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde eğitim gören öğrencilere yönelik tarihi ve turistik alanların tanıtımı amacıyla gezi düzenlendi.

Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler talimatıyla öğrencilerin tarih ve şuur bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen proje gezisi kapsamında Şanlıurfa’da bulunan tarihi mekanlar tanıtıldı.

Projenin ilk etabında 43 ortaokul öğrencisi ve rehber öğretmenleri, Şanlıurfa Arkeoloji ve Haleplibahçe Mozaik bahçesini gezdi.

Mekanlarda bulunan tarihi eserleri ilgi ile inceleyen öğrenciler, öğretmenlerinden bilgi aldı. Hz. İbrahim Makamı, Halil’ul Rahman (Balıklı göl) Aynzeliha Gölü ve Şanlıurfa Kalesini gezen öğrenciler, Siverek ilçesine geri döndü.

Proje kapsamında yaklaşık 250 öğrenciye tarihi mekanların tanıtılacağı belirtilirken gezileri devam edeceği bildirildi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Halk eğitim tasarruf tedbirlerinden muaf mı?

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde faaliyet gösteren ilçe halk eğitim merkezi bünyesinde eğitim gören ve kursa katılan kursiyerlerden alınan katkı paylarından okul aile birliği hesabında toplanan paralarla okul aile birliği komisyonu kararı ile kuruma araç alındığı öne sürüldü. Halk eğitim merkezlerinde öğrencilerimizin ve kursiyerlerimizin daha kaliteli eğitim görmeleri için harcanmayan milyonlarla araç […]