Simya Koleji basın mensuplarını ağırladı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup girişimci tarafından yapılarak eğitim-öğretime başlayan Simya Koleji, yerel ve ulusal basın mensuplarını ağırladı.

Bünyesinde ana okul, ilkokul, ortaokul ve lisenin yanı sıra Anadolu ve Fen lisesini de barındıran Simya Kolejinde 40 derslik olduğu bildirildi. Görsel ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra İngilizce ağırlıklı yabancı dil eğitimi konusunda çalışma yürüten okul yönetimi, sportif ve müzik noktasında da öğrencilerini yetiştirmeye de önem gösteriyor.

Modern tasarımı ve iç dizaynı ile de ön plana çıkan Simya Koleji, tesislerini basın mensuplarına tanıttı. Hijyenik bir ortamda öğrencilerine her türlü imkanı sunan Simya idaresi, ana okulu ile ilkokul öğrencilerine kahvaltı ile öğle yemeklerini bünyesinde ikram ederken ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerine ise aile ortamını aratmayan bir ortamda öğle yemeği veriyor.

Siverek ilçesindeki özel okul ihtiyacını gidermek amacıyla projeye imza attıklarını dile getiren iş adamı Cuma Şirin, “Siverek’te özel okul ihtiyacını karşılamak üzere yapılmış en büyük yatırım olan Özel Simya Koleji ‘önce insan önce eğitim’ sloganıyla eğitim ve öğretim hayatına devam ediyor. Okulumuz bünyesinde ana sınıfı, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi ve Fen lisesini barındıran okul, tam gün olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Sabah ve öğle yemeklerini okulumuzdaki mutfakta hazırlayıp öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesini sağlıyoruz. Akademik başarı ile beraber sportif, görsel sanatlar ve müzik noktasında da öğrencilerimizi yetiştirmeyi önemsiyoruz.” dedi.

Yabancı dil konusundaki hassasiyetlerini dile getiren Şirin, okulda yurt dışından iki öğretmenin görev yaptığını belirtti. (Haber: Cuma Sarı)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bilinçsiz park edilen araçlar trafiği felç ediyor!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde trafiğe çıkan araç sayısının hızla artması ve gelişi güzel park edilen araçlar trafik akışını olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle son yıllarda trafiğe çıkan araç sayısında gözlenen hızlı artış ve yollarda park halinde duran araçlar yüzünden şehir merkezinde ulaşım bazen durma noktasına geliyor. Geniş yollara sahip olmayan ilçede sürücüler […]