Derin Sanat Tiyatrosu’ndan çocuklara yönelik tiyatro oyunu

İzmir Derin Sanat Tiyatrosu, Siverek ilçesinde çocuklara yönelik ‘Temel Reis Kabasakal’ adlı tiyatro oyununu sahneleyecek.

17 Kasım Cumartesi günü Şanlıurfa karayolu 5. kilometresindeki Siverek Kültür Merkezi’nde gösterime girecek tiyatronun 12.30, 14.00 ve 15.30 saatlerinde yapılacağı belirtildi.

Çocukların sıklıkla izlediği Temel Reis çizgi filmindeki karakterlerin tiyatro oyununda canlandırıldığını belirten Sevda Şengül, “Derin Sanat Tiyatrosu olarak birçok ilde gösteri yapıyoruz. Cumartesi günü 12.30 ve 15.30 saatleri arasında 3 seans olarak Temel Reis oyunumuzu sahneleyeceğiz.” dedi.

Bazı okullara öğrenciler için ücretsiz bilet dağıttıklarını dile getiren Şengül, “Özel bir tiyatro ekibi olarak tiyatronun yeniden hayat bulması ve tiyatro kültürünün yaşatılması için özellikle çocuklarımızın tiyatro ile tanışması açısından bazı okullarımıza ücretsiz bilet verdik. Oyunumuza ilginin yoğun olacağını düşünüyor ve tüm Sivereklileri davet ediyoruz.” diye konuştu.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşayan çocukların tiyatro ile buluşmalarını sağlamak amacıyla turneye çıktıklarını da belirten Şengül, “Yaklaşık 2 aydır turnedeyiz ve amacımız daha önce tiyatro izlemeyen çocuklarımızı tiyatro ile buluşturmaktır. Turnemiz ulaşabildiğimiz tüm ile ve ilçelerimiz tamamlanana kadar sürecek.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

AK Parti Siverek İlçe Başkanı görevinden istifa etti

AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, görevinden istifa etti. Teşkilat binasında düzenlenen basın açıklamasıyla AK Parti Genel Merkezi’nden onay alarak görevinden istifa ettiğini belirten İlhan Çelik, ilçe başkanlığı görevi süresince hizmet etme dışında hiçbir gayesinin olmadığını, partisinin çizdiği yolda ilerlediğini söyledi. 2011 yılından geldiği ilçe başkanlığı görevi döneminde aktif […]