İmam hatip lisesinde mevlid programı düzenlendi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde imam hatip lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından mevlid programı düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencileri tarafından Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, veliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş yaptı. Yıldızbaş konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Peygamberimizi örnek almamız gerekiyor. O’nu ve getirdiği değerleri hayatımızın içine yansıttığımız ölçüde Hz. Muhammed’i (s.a.v.) gerçek manada sevmiş ve örnek almış oluruz.”

Okul korosu tarafından seslendirilen ilahilerden sonra 12. öğrencisi Burhan Şenateş tarafından şiir okundu. Peygamber Sevgisi adlı tiyatro gösteriminden sonra Hadis-i Şerifler okundu.

Okul müdürü Halil Açıkalın etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etkinlik sonrası müftü tarafından öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığının kitapları hediye edildi. (Haber: Fikret Uğurlu)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Karakeçi kilimleri kursiyerlerin elinde hayat buluyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kendine has renk ve motifleriyle bilinen ancak giderek unutulmaya başlanan Karakeçi kilimleri, Siverek Halk Eğitimi Merkezince açılan kursta yeniden hayat bulmaya başladı. Siverek yöresinde bir dönem her evde bulunan ancak değişen yaşam koşullarıyla unutulmaya yüz tutan Karakeçi kilimlerinin yaşatılması için Siverek Halk Eğitimi Merkezince kurs açıldı. Açılan […]