Son anda kurtuldular!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde aşırı yağış nedeniyle çöken barınaktan dakikalar önce çıkan 2 çocuk, enkazın altında kalmaktan kıl payı kurtuldu.

Edinilen bilgiye göre olay, ilçeye 45 kilometre uzaklıktaki Kalfalar Mahallesi’nde yaşandı. Mustafa Küreken’e (34) ait toprak çatılı hayvan barınağı gece saatlerinde aşırı yağış nedeniyle çöktü, çökme anları ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Hayvanlara yem veren Küreken’in çocuklarının çökmeden dakikalar önce barınaktan ayrılması ise olası bir facianın önüne geçti.

Gürültü üzerine barınağın çöktüğünü fark eden ev halkının yardım istediği mahalle sakinleri, 2 ineği enkazın altından yaralı olarak kurtarırken 2 inek ise telef oldu.

7 çocuk sahibi Mustafa Küreken, tek geçim kaynakları olan ineklerin bir arkadaşının geçimlerini ağlamak için kendisine bıraktığını söyledi.

Olay gecesi kardeşinin ameliyatı için hastanede olduğunu dile getiren Küreken, “Köylüler telefonla arayıp ahırın yıkıldığını haber verdi. Barınakta 4 hayvanımız vardı, onları da bir arkadaşım geçimimizi sağlayalım diye almıştı. Geldiğimizde ahır komple çökmüştü zaten, 2 inek telef olmuş, diğer 2 tanesi de yaralıydı ki geçimimizi onlarla sağlıyorduk. Devletimizden bu konuda yardım bekliyoruz.” diye konuştu.

Olay gecesi hayvanlara yem ve su vermek için barınağa gittiğini belirten Mehmet Garip Küreken (15), “Hayvanlara su ve yem verip dışarı çıktım. Dışarı çıktıktan 5-6 dakika sonra barınak yıkıldı ve düz oldu. 5 dakika arayla kurtuldum ve dışarı çıktıktan sonra ahır sanki yok oldu. Komşuları yardım etmeleri için çağırdım, hepsi de gelip yardım etti.” dedi.

Büyük bir gürültü duyduğunu söyleyen Seher Küreken (10) ise, şunları söyledi: “Abim ineklere su verip çıktıktan sonra bende bakayım istedim. Dışarı çıktım ve gürültüyü duyunca en başta merdiven düştü sandım, daha sonra ise barınağın çöktüğünü fark edip gidip amcama haber verdim. Sonra herkes toplandı, direkleri kaldırdılar, 2 inek öldü”.

Öte yandan, ahırın çökme anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Kayıtlarda iki çocuğun hayvanları yemleyerek dışarı çıktıktan kısa süre sonra ahırın çöktüğü görülüyor.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Öğretmen servisi kaza yaptı: 13 yaralı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde meydana gelen meydana gelen trafik kazasında öğretmenleri taşıyan minibüs takla attı. Kaza akşam saatlerinde ilçeye 45 kilometre uzaklıkta bulunan Büyük Oba mahallesi yakınlarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre M.Ş.A. idaresindeki 63 S 6075 plakalı minibüs, kontrolden çıkarak şarampole devrildi. Kazada sürücü ile birlikte araçta bulunan Azıklı ilk ve […]