Bir okul daha kütüphaneye kavuştu

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu hayırseverlerin yardımıyla kütüphaneye kavuştu.

Okul idaresi ve öğrencilerin girişimiyle başlatılan kütüphaneye Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 kitaplık, 4 masa, 4 puf, 16 sandalye ve bir miktar kitap gönderilirken Siverek İmam Hatipliler Derneği tarafından 2 bin lira değerinde kitap bağışlandı.

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi tarafından 5 bin liralık kitap gönderilirken okul öğretmenleri tarafından ise 3 bin 500 lira değerinde kitap bağışlandı.

Kitapların okulda oluşturulan komisyon tarafından hazırlanan liste doğrultusunda bağışlandığı belirtilirken kütüphaneye alımların süreceği bildirildi.

Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler

Okulda düzenlenen törenle yapılan açılış törenine Kaymakam Mustafa Çiftçiler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, idareciler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okul idaresince yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı: “Kütüphanemiz okul saatleri boyunca tüm teneffüslerde Türkçe öğretmenleri tarafından öğrencilere hizmet vermekte. Kitap alışverişleri bilgisayar programı ile yapılmakta olup kitap teslim etme 5 saniye, kitap alma 5 saniye gibi kısa sürede gerçekleşmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

"Haklarımızın iyileştirilmesini bekliyoruz"

Sağlık-Sen Şube Başkan Yardımcısı ve Siverek Temsilcisi Suat Kalkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektupta sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesini istedi. Sağlık çalışanlarının mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarına değinen Kalkan, “7/24 saat her şartta ve her koşulda görevlerini fedakarca yerine getiren, insan hayatını kurtarmak için kendi hayatlarını tehlikeye atmaktan çekinmeyen, 16 yıllık […]

Benzer Haberler