“Haklarımızın iyileştirilmesini bekliyoruz”

Sağlık-Sen Şube Başkan Yardımcısı ve Siverek Temsilcisi Suat Kalkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektupta sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesini istedi.

Sağlık çalışanlarının mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarına değinen Kalkan, “7/24 saat her şartta ve her koşulda görevlerini fedakarca yerine getiren, insan hayatını kurtarmak için kendi hayatlarını tehlikeye atmaktan çekinmeyen, 16 yıllık iktidarınızın en büyük övünç kaynaklarından biri olan sağlıktaki dönüşüm ve hasta memnuniyetinin %30’lardan %80’lere yükselmesinin gerçek mimarları olan sağlık çalışanlarına 3600 ek gösterge, tarafınızca net bir şekilde dile getirilmesine rağmen, hükumetimizin ikinci 100 günlük eylem planında sağlık çalışanlarının belirtilmemesi bizleri derinden üzmüş ve sağlık çalışanlarımız hayal kırıklığına uğramıştır.” dedi.

Öğretmenlere yönelik ek gösterge ve mesai ücreti iyileştirilmesinin memnuniyet verici olduğunu dile getiren Suat Kalkan, “Her yıl yap-boza dönen eğitim sisteminin emek verenleri sevgili öğretmenlerimizin ikinci 100 günlük eylem planı içerisinde 3600 ek gösterge ve ek ders ücretlerinin de %100 arttırılması kararınız bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.” diye yazdı.

Mektubunda sağlık çalışanlarının beklentilerini yazan Kalkan, şu ifadeleri kullandı: “Sağlık çalışanlarına da 3600 ek gösterge verilmesi ve yerine izin kullanırsınız uygulaması kaldırılarak ek mesai ücretlerimizin de öğretmenlerdeki ile aynı oranlarda arttırılması, önümüzdeki yerel seçimler öncesinde uygulamaya geçecek olan ikinci 100 günlük eylem planına dahil edilmesi biz sağlık çalışanlarının sizlerden beklentisidir.” (Haber: Cuma Sarı – Fikret Uğurlu)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kontrolden çıkan otomobil takla attı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kontrolden çıkarak takla atan otomobilde bulunan 2 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Yücekan T. hakimiyetindeki otomobil, Siverek – Diyarbakır karayolu 15’inci kilometresi Yuvar Mahallesi yakınlarında kontrolden çıktı. Karşı yola geçtikten sonra ters dönen otomobilin sürücüsü Yücekan T. ile Akif T. yaralandı. Kazayı görenlerin ihbarıyla gelen 112 Acil […]