Damadına yük olmak istemeyen adam parkta yattı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kızı ve damadına yük olmak istemeyen ve parkta yatan yaşlı adama, polis sahip çıktı.

Merkez Eyyübiye ilçesinde maddi imkansızlıklar nedeniyle kirada oturduğu evden ayrılan Kazım Polat (55), iki çocuğuyla Siverek ilçesindeki evli kızının yanına geldi.

İki erkek çocuğunu kızının yanında bırakan Polat, engelli damadı ve kızına yük olmamak için Bağlar Mahallesi’ndeki parkta uyamaya gitti.

Durumu fark eden mahalle sakinleri, yemek verdikleri adamın durumunu polise bildirdi.

Polis ekipleri, soğuk havada üşeyen Polat’ı İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürdü.

Bu gece emniyette misafir edilecek Polat’a, yarın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkililerinin yardımda bulunacağı öğrenildi.

Kazım Polat, parkta gazetecilere yaptığı açıklamada, maddi sıkıntılar çektiğinden dolayı kirada oturduğu evinden ayrılmak zorunda kaldığını söyledi.

Çocuklarını evli kızının yanına bıraktığını belirten Polat, “Şanlıurfa merkezde kalıyordum, orada da yanına gidecek kimsem yok. Burada bir kızım var, ona da Allah yardım etsin, kocası sakat, onların da durumu iyi değil. Ancak kendilerini besleyebiliyor, beni de besleyemezler. Mecburen burada yatacağım, başka çarem yok.” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Sedat Fırat ise, parkta yatan vatandaşı görünce yanına gittiklerini ve yardımcı olunması amacıyla durumu polise bildirdiklerini belirtti. (Haber: Cuma Sarı)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

50 kişiden yardım istedi, 2'si yardımcı oldu!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sosyal deney amacıyla çekilen videoya yansıyanlar, ‘insanlık ölmüş’ dedirtti. Diyarbakır – Şanlıurfa karayolu Mehmetçik Kavşağında sosyal deney videosu çekmek amacıyla ışıklarda bekleyen gazeteci Mehmet Sezgin, yolda kaldığını ve hiç parasının kalmadığını söyledi. Viranşehir’e gitmesi gerektiğini belirten Sezgin, yaklaşık 50 sürücüden yardım talebinde bulundu. Görüntülerde bazı sürücülerin otomobil […]