Engellilere kışlık bot yardımı yapıldı

Yayınlayan: Yönetici -

Rabve Vakfı ile Siverek Engelliler Derneği, engellilere kışlık bot yardımında bulundu.

Vakıf tarafından temin edilen kışlık botlar, Siverek Engelliler Derneğince 200 engeliye dağıtıldı.

Rabve Vakfı Genel Koordinatörü Ahmet Topçuoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitim projeleri kapsamında daha önce öğrencilere yönelik yardım çalışmalarını yaptıklarını hatırlattı.

Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş ise vakfı görevlilerine teşekkür ederek yardım konusunda maddi durumu iyi olmayan ve engelli çocukları bulunan ailelere öncelik verdiklerini ifade etti.

İlçede yaklaşık 8 bin engellinin olduğunu dile getiren Şenateş, “Bin 200 ailemizi belirledik ama yapılan yardımlar yetersiz olduğundan hepsine yardım ulaştıramıyoruz. Özelikle Siverek’te veya gurbette yaşayan Sivereklileri ve engelliliğe duyarlı tüm vatandaşlarımızın sesimize ses vermesini istiyoruz. Mevsimin kış olması dolayısıyla ayakkabı, bot ve mont ihtiyacımız var.” dedi.

Acil olarak gıda yardımı yapılması gereken yaklaşık 300 engelli ailenin olduğuna dikkat çeken Şenateş, “280 engelli öğrencimiz çanta ve kırtasiye yardımı bekliyor.” diye konuştu. (Haber: Osman Dolaş – Fikret Uğurlu)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yoldaki buzlanma kazaya neden oldu: 1’i bebek 3 yaralı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yoldaki gizli buzlanma nedeniyle şarampole devrilen otomobilde 3 kişi yaralandı. Alınan bilgilere göre, Mehmet Zahir Kebabçı idaresindeki 16 KGA 42 plakalı otomobil, yoldaki gizli buzlanma nedeniyle Siverek – Diyarbakır karayolunun 40. kilometresinde sürücünün kontrolünden çıkarak şarampole devrildi. Meydana gelen kazada sürücü ile eşi Sebahat ve 1 yaşlarındaki […]

Benzer Haberler