Aman dikkat… Buzlanma var!

Kar yağışıyla birlikte Siverek – Diyarbakır karayolunda açma çalışmaları sürerken gizli buzlanma uyarısı geldi.

Gece saatlerinde kırsal alanda yoğun kar ve tipi nedeniyle bazı köy yolları ulaşıma kapanırken Viranşehir – Diyarbakır karayolunda 20 kişinin mahsur kaldığı öğrenildi.

Kar ve tipi nedeniyle Viranşehir – Diyarbakır yolu ulaşıma kapanınca çok sayıda araç yolda mahsur kaldı. Yaklaşık 7 saat boyunca kurtarılmayı bekleyen vatandaşlar, ekiplerin 5 saat süren çalışmasının ardından kurtarıldı.

Kar küreme araçlarıyla açılan yolda ilerleyen ekipler, vatandaşlara ulaşmayı başardı. İlk müdahaleleri ambulansta yapılan şahısların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan gece boyunca etkili olan kar yağışı nedeniyle Karayolları 96. Şube Şefliği Siverek – Diyarbakır yolunu açmak için sabaha kadar mesai yaptı.

Bölgede kar yağışının sürdüğü öğrenilirken yolda buzlanma nedeniyle tuzlama çalışması yapıldığı bildirildi. Yola çıkacak sürücüler uyarılırken gizli buzlanma nedeniyle zincirsiz ve dikkatli olmaları istendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bir yandan kar öte yandan yağmur...

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olurken sağanak yağış bazı kırsal mahallelerde yaşamı olumsuz etkiledi. Gece saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağmur sabahın erken saatlerine kadar sürdü. Etkili olan yağış sonrası bazı mahallelerde dereler taşarken sulama kanallarında hasar meydana geldi. Şekerli Mahallesi yakınlarından geçen dere yağmur nedeniyle taştı. […]

Benzer Haberler