Elektrik kesintilerine anında müdahale ediliyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ekipler, etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yaşanan elektrik kesintilerine yönelik çalışma yürütüyor.

Dicle Elektrik (DEDAŞ) ekipleri, bölgede ağır kış koşullarına rağmen kesintilerin vatandaşı mağdur etmemesi için çalışmalarını özveriyle sürdürüyor.

Hizmet bölgesinde yer alan Siverek ilçesi kırsalında tipiyle birlikte etkili olan kar yağışı nedeniyle devrilen elektrik direklerini ve kopan iletim hatlarını onarmak için bölgeye giden ekiplerin onarıma çalışmalarına mahalle sakinleri de destek veriyor.

İlçeye bağlı Karacadağ bölgesinde yer alan Dedeli, Mehmetbey, Hurmapınar, Keçipınar Mezra, Otlu, İleri, Kavaklıdere ve Çıkrık mahallelerinde olumsuz hava koşullarından dolayı devrilen 51 elektrik direğiyle 1 trafo direğine ekiplerce müdahale edildi.

Çalışmalarını kısa sürede tamamlayan DEDAŞ ekipleri, bölgenin tamamına yeniden enerji verilmesini sağladı.

Vatandaşların karanlıkta kalmamaları ve sıkıntı yaşamamaları için yürütülen zorlu çalışmalar, bölge halkının da takdirini topladı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ham petrol hırsızlığı operasyonu: 9 gözaltı

Aralarında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesininde bulunduğu boru hatlarından petrol çalanlara yönelik jandarmanın düzenlediği operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. 3 ilde boru hatlarından petrol çalanlara yönelik jandarmanın düzenlediği operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 36 bin litre ham petrol ele geçirildi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca boru hatlarında petrol hırsızlığı yapanlara […]