Kar paletli ambulans hayat kurtarıyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının ardından kırsaldaki vatandaşların imdadına paletli ambulans yetişiyor.

Kar kalınlığının bir buçuk metreyi aştığı Karacadağ bölgesindeki kırsal mahallelerde hastalanan vatandaşların yardım talebinde bulunması üzerine harekete geçen 112 Acil Sağlık ekiplerinin kapanan yollarda paletli ambulansla hastaya yetişmek için zorlu bir mücadelesi başlıyor.

Kış aylarının ağır seyretmesi ve zorlu arazi şartları nedeniyle lastik tekerlekli ambulansların çıkamadığı bölgelere ulaşan sağlık ekipleri, hastanın ilk müdahalesinin ardından Siverek Devlet Hastanesi’ne sevk ediyor.

Siverek ve Viranşehir bölgesinde kar yağışının etkili olduğunu dile getiren Şanlıurfa Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Yılmaz Gerger, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tam donanımlı arazi paletli ambulanslarımızı kış şartlarına uygun hale getirerek özellikle karlı ve dağlık kesimlerde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet vermeye gayret ediyoruz.”

İlçedeki tek paletli ambulansın gereksiz yere meşgul edilmemesi gerektiğini dile getiren kırsal mahalle muhtarları, hayati tehlikesi bulunan ve ciddi sağlık sorunu yaşayanların mağdur edilmemesi gerektiğini belirtti. (Haber: Cuma Sarı)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Elektrik telleri tehlike saçtı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde elektrik tellerinin birbirine temas etmesi üzerine çevreye saçtığı kıvılcımlar tehlike saçtı. Edinilen bilgiye göre, Hasan Çelebi Mahallesi Karaçöl Caddesi’nde alçalan elektrik telleri birbirine temas etmeye başladı. Temas sırasında çevreye kıvılcım saçan teller, büyük tehlike oluşturdu. Kıvılcımlar sırasında tellerin altında park halindeki araçlar dikkat çekerken o anlar bir […]