Engelliler Derneği’nden önemli uyarı!

Siverek ilçesinde kimliği belirsiz bir grubun engelli derneklerinin ismini kullanarak para toplandığı iddiası üzerine vatandaşların şikayetçi olmaları konusunda uyarı yapıldı.

Son günlerde engelli derneklerinin isminin kullanılarak para toplandığına yönelik şikayetlerin artması üzerine vatandaşların polisi arayarak şikayetçi olmaları konusunda uyarı geldi.

Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş, engelliler adına para toplayanların engelli dernekleriyle ilgisinin olmadığını, vatandaşların bu kişilere karşı duyarlı olmaları gerektiğini söyledi.

Bu kişilerin mutlaka polise bildirilmesi gerektiğine işaret eden Şenateş, “Para toplayan bir bayanın fotosunu çekmeye çalışırken yüzünü kapattı. Son günlerde Siverek’te engelliler adına ev ve iş yerlerinde giderek yardım adı altında para toplanıyor. Biz kesinlikle vatandaşlarımızdan yardım adı altında ne evlere nede iş yerlerine girip para toplamıyoruz. Bu şahıslar ile herhangi bir ilişkimiz bulunmamaktadır. Halkımızdan ricamız engellilere yardım adı altında para yada yardım toplayanlara itibar etmesinler. Bunlar başta Diyarbakır olmak üzere Muş, Bingöl, Bitlis’ten son olarak İzmit’ten dolmuşlar ile Siverek’e gelip akşama kadar ev iş yerlerini dolaşarak para topluyorlar.” dedi.

Yardım toplayan bir bayanın söylediklerinin kan dondurucu olduğunu dile getiren Şenateş, “Son yakaladığımız bayan yarıcı olarak çalıştığını, akşama kadar ne toplasak yarı bizim yarısı da Siverek’e getiren kişin olduğunu ifade etti. Çok zor şartlarda Siverek’te yaşayan tüm engelli ve engellisi olan ailelerimizin sesi olmaya çalışıyoruz ama bu üç kağıtçı şahıslar vatandaşlarımızı dolandırıyor. Vatandaşlar bu konuda daha dikkatli davranmalıdır.” diye konuştu.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

One thought on “Engelliler Derneği’nden önemli uyarı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

DEDAŞ çalışanlarını darp edenlerden 5'i tutuklandı

Dicle Elektrik Dağıtım personellerini darp ve gasp ettikleriyle iddiasıyla mahkeme sevk edilen 8 kişiden 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kaçak elektrikle mücadele çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine bağlı Almaşar mahallesine giden Dicle Elektrik çalışanlarını önce darp ettikleri ve silah zoruyla gasp ederek alıkoydukları iddia edilen 8 kişiden 5’i tutuklanırken 3 kişi […]