HDP Eş Başkanları gazetecilerle bir araya geldi

Siverek Halkların Demokratik Partisi (HDP) belediye eş başkan adayları Turan Tüysüz ve Emine Çetiner, ilçede görev yapan ulusal ve yerel basının temsilcileriyle tanışma toplantısı düzenledi.

Bir pastanede gazetecilerle bir araya gelen belediye eş başkan adayı Turan Tüysüz, “Basın demokrasinin vazgeçilmezidir. Siyasiler projelerini ve kendilerini basın aracılığıyla halka anlatır. Demokrasinin vazgeçilmezi olan gazeteciler, bizlerinde vazgeçilmezi ve bu kenti idare ederken sivil toplum kuruluşları, gazetecilerle yöneteceğiz. Biz gazetecilerin her türlü eleştirisine açık olduğumuzun bilinmesini isteriz” dedi.

Eş Başkan Emine Çetiner ise kadınların toplumda ve üretimde söz sahibi olması, kadın kooperatifleriyle kadınlara ekonomik sosyal ve kültürel anlamda kendini ifade etme olanağını sağlayacaklarını belirterek, “Siverekli kadınlarında bu demokrasi ve insan hakları mücadelesinde yerini almaya davet ediyorum“ diye konuştu.

Yaklaşık bir saat süren tanışma toplantısı gazetecilerle yapılan sohbetle son buldu. (Haber: Osman Serhat Dolaş)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Üniversiteli öğrenciler hasta çocuklara moral oldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup üniversiteli öğrenci, devlet hastanesinde yatan hasta çocuklara moral verdi. Ülkenin farklı üniversitelerinde eğitim gören bir grup Siverekli öğrencinin kurduğu Genç Girişimciler Kulübü üyeleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Siverek Devlet Hastanesini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında çocuk hastalıkları servisinde yatan hasta çocukları ziyaret eden kulüp üyesi öğrenciler, […]