Doktorların çabasıyla kolon kanserini yendi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kolon kanserine yakalanan 87 yaşındaki yaşlı kadın, doktorlar tarafından ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu.

Yaklaşık 10 yıl önce gözlerini kaybeden ve hiç çocuğu olmayan Şefika Kazan, 4 yıl önce eşini de kaybedince hayatına bir yakınının yanına sürdürmeye başladı.

Yaşının ilerlemesi nedeniyle ihtiyaçları yakını tarafından karşılanan yaşlı kadın, ağrılarının artması üzerine hastaneye götürüldü.

Fotoğraf: Lütfü Yalgı

Siverek Devlet Hastanesinde yapılan tetkiklerin ardından yaşlı kadına kolon (kalın bağırsak) kanseri teşhisi konuldu. Doktorlar, bir süre ilaç tedavisi uyguladığı Şefika teyzenin ameliyat edilmesine karar verdi.

Yaşlı kadın, operasyonu için yapılan hazırlıkların ardından yaklaşık 7 saat süren başarılı bir ameliyatın ardından sağlığına kavuşturuldu.

Şefika Kazan, doktorların özverili çalışması ve çabasıyla sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

Yengesinin zor bir ameliyat geçirdiğini dile getiren Asiye Kazan şunları söyledi: “Yengemin çocuğunun olmaması ve tak başına olması nedeniyle yanıma aldım. Gece yarısı sancısı olduğunu söyleyince hastaneye getirdik. Kanser teşhisi konuldu ve doktorlar başarılı bir ameliyatla yeniden sağlığına kavuşturdu. Riskli bir ameliyat idi ve bize mutlaka şehir dışında yapılmasının gerekli olduğu söylendi. Doktorlarımızdan Allah razı olsun, Allah eksikliklerini vermesin.”

Operasyonla ilgili bilgi veren genel cerrahi uzmanı Dr. Muhsin Elçi ise yaşlı kadının yapılan tetkiklerinin ardından kalın bağırsağında bir tümör tespit ettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Yapılan değerlendirmeler sonucu ameliyatı da hastanemizde yapmaya karar verdik. Hastayı sevk etmenin zaman kaybı olacağını düşündük. Tomografide gördüğümüz kötü huylu bir kitlesi vardı, o kitleyi çevresindeki bağırsak dokusuyla beraber çıkardık. Kalan bağırsakları da onardık. Şu an için teyzemizin durumu iyi, tedavisi tamamlandı diyebiliriz.”

Anestezi Uzmanı Dr. Abdurrahman İleri de riskli olmasına rağmen başarılı bir operasyonla Şefika Kazan’ın sağlığına kavuştuğunu ifade ederek, hafta içinde taburcu edileceğini dile getirdi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Fatih Mehmet Bucak ismi seçim kuruluna bildirildi

CHP, tartışmalara neden olan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi belediye başkan adayı Fatih Mehmet Bucak’ın ismini İlçe Seçim Kuruluna bildirdi. CHP İlçe Başkanı Mehmet Eyyüp Demirbüken ve teşkilat üyeleri, partilerinin Siverek Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Bucak ile belediye meclis üyeliği seçimine ait geçici aday listelerini akşam üzeri İlçe Seçim Kuruluna teslim […]