Siverek Devlet Hastanesine doktor ataması

Siverek Devlet Hastanesine 6 branşta uzman doktorlar atandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından bir süredir tartışmalara konu olan doktor ihtiyacı üzerine 200 yataklı devlet hastanesine Kadın Hastalıkları ve Doğum, Dahiliye, Kardiyoloji, Ortopedi, Göz Hastalıkları ile Acil Tıp Uzmanı ataması yapıldı.

İlçedeki doktor eksiğinin giderilmesi amacıyla harekete geçen AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşme sonucunda ilçeye doktor atanmasını sağladı.

AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar

İlçede konunun istismar amacıyla gündeme getirildiğini dile getiren Mehmet Kasım Gülpınar, “Vatandaşlarımızın tüm sorunlarıyla yakından ilgilendiğimizin bilinmesi gerekiyor. Sorunların çözümüne yönelik attığımız adımların reklam aracı olarak kullanılmasından yana olmadığımız için sorunlarla ilgilenmediğimiz anlamı taşımaz.” dedi.

Bazı branşlarda doktor ihtiyacı olduğu bilgisi üzerine zaman kaybetmeden girişimlerde bulunduklarını belirten Milletvekili Gülpınar, “Sağlık bakanımız Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmede durumu anlattık. Kendisi de talebimizi olumlu buldu ve bakanımızın talimatı üzerine hastanemize 6 farklı branşta doktor ataması yapıldı. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Şanlıurfa ve ilçelerinin her türlü sorunuyla yakından ilgilendiklerini ifade eden Gülpınar, konunun farklı amaçlarla istismar edilmesinin de doğru olmadığını dile getirdi.

Atamaları yapılan doktorlarla birlikte hastanedeki doktor sayısının dahiliyede 7’ye, kardiyolojide 2’ye, ortopedi, kadın hastalıkları ve doğum ile gözde 3’e, acil tıptaysa 4’e çıktığı kaydedildi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Otomobiller çarpıştı: 4 yaralı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde meydana gelen trafik kazasında biri çocuk, 4 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Mahmut Kaynak (32) idaresindeki 19 AV 828 plakalı otomobil, Siverek-Şanlıurfa kara yolunun 5’inci kilometresinde Mehmet Eyüp Gürez’in kullandığı 01 KL 462 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada sürücülerden Kaynak ile otomobillerdeki Curiye Kaynak (51), Abdullah Gürez (19) […]