Ekiplerin seferber olduğu engelli vatandaş bulundu

Haber: Cuma Sarı – Fikret Uğurlu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ve Diyarbakır arasındaki kırsal alanda kaybolan 33 yaşındaki engelli Hakkı Polat bulundu.

4 gün önce Siverek ve Diyarbakır arasındaki Akçörten mahallesinde yaşayan sağır ve dilsiz Hikmet Polat, gece saatlerinde ailesinden habersiz olarak evden ayrılarak kayıplara karıştı.

Ailesi ve yakınlarının arama çalışmasından sonuç alınmaması üzerine durum, güvenlik güçlerine bildirilmişti. Jandarma ekipleri ve geçici köy korucularının da katılımıyla geniş bir alanda yapılan arama çalışmasına rağmen vatandaş bulunamamıştı.

Güvenlik güçlerinin arama çalışmaları sürerken sevindirici haber bugün geldi. Evine dönen engelli vatandaşın yolunu kaybettiği ve eve dönmek için uğraş verdiği öğrenildi.

Siverek Son Haber muhabiri Cuma Sarı’ya konuşan Polat’ın yakını Muhittin Başaranoğlu, “Hayatından endişe etmeye başlamıştık çünkü konuşma ve duyma engeli vardı. Arama çalışmaları devam ederken sabaha karşı eve geldiğini gördük. Arama faaliyetlerine katılan öncelikle güvenlik güçlerine ve tüm yakınlarımıza teşekkür ediyoruz. Sağ salim evine döndüğü için sevinçliyiz.” dedi.

Öte yandan Polat’ın kayıp olduğu 4 gün boyunca hiç yemek yemediği ve dondurucu soğuğa rağmen hayatta kaldığı öğrenildi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Çermik'te garip bir olay!

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde halı saha maçına erken gelen savcı tarafından gözaltına alınan öğretmenlerden Emrah Kızılyıldırım, savcının yetkisini ve devletin gücünü kişisel bir durum için kullandığını söyledi. O sırada sahada olan ve kimlik sorgusu için emniyete götürülen öğretmenlerden biri Matematik Öğretmeni Emrah Kızılyıldırım BBC’nin sorularını yanıtlarken, “Savcı, kendi kimliğini kullanarak bize […]