TÜGVA Kitap Kahvesi açıldı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Siverek temsilciliği tarafından gençlerin yararlanması amacıyla ‘Kitap Kahvesi‘ açıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Atatürk Bulvarında bulunan temsilcilik binasında Kitap Kahvesinin açılışı yapıldı.

6 ay sürecek projeyle gençlere okuma alışkanlığının kazandırılmasının yanı sıra kültürel ve sanatsal gelişimlerine katkı sunulması hedefleniyor.

Proje koordinatörü Mahmut Bahçivan yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Projeyle birlikte hayatın her alanında adalet anlayışına sahip olan, ahlak eksenli yaşayan iyilik peşinde koşan, milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirmeyi amaçlıyoruz. 6 ay sürecek olan projemizin programında kültürel geziler, kardeş okul ziyaretleri, okur yazar buluşmaları, kitap tahlilleri yapacağız.”

400 kişinin sinema etkinliğine götürüleceğini dile getiren Bahçivan, “Gençlerin zekâ gelişimlerine katkıda bulunacak oyunlarımız olacak. Bunun gibi birçok etkinlikle sürekli olarak gençlerimizle bir arada olacağız. Umuyoruz ki bu çalışmanın neticesinde kitap üzerine inşa edilmiş bir gençliğin yetişmesine vesile oluruz.” dedi.

Açılışa Siverek İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Özdoğan ve Ali Gelener, TÜGVA Şanlıurfa Başkan Yardımcısı Bilal Kaytan, STK Temsilcileri ile vakıf yetkilileri katıldı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gülpınar: Cumhurbaşkanına sahip çıkmamız gerekiyor

AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Siverek ilçesinde katıldığı seçim bürosu açılışında konuştu. Ofis Mahallesinde Belediye Meclis Üyesi tarafından yapılan seçim bürosunun açılışına Milletvekili Gülpınar’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, Siverek Belediye Başkanı Adayı Şeyhmus Aydın, meclis üyesi adayları, il […]