Adına çıkarılan kredi kartı kabusu oldu!

Özel Haber: Cuma Sarı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan mevsimlik tarım işçisi, kendisinden habersiz kimlik bilgileri kullanılarak çıkarılan kredi kartının borcu nedeniyle yaklaşık 13 yıldır hukuk mücadelesi yürütüyor.

İddiaya göre, 2005 yılında Mehmet Sıddık İrgi’nin kimlik bilgileri kullanılarak Diyarbakır’daki bir banka şubesinden adına kredi kartı çıkarıldı.

Kartı alan kimliği belirsiz şahsın yaptığı 5 bin liralık alışverişin ardından borçlandırılan İrgi, söz konusu kartın borçları ödenmeyince bankanın iletişime geçmesi üzerine borçlu olduğundan haberdar oldu.

13 yıldır hukuk mücadelesini sürdüren Mehmet Sıddık İrgi’den alınan imza örneklerinin kriminal incelemesi sonucunda sözleşmedeki imzaların kendisine ait olmadığı anlaşıldı.

Aradan geçen sürede borcu yaklaşık 45 bin liraya ulaşan 6 çocuk babası İrgi, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok zor günler geçirdiğini ifade etti.

Yetkililerden destek beklediğini aktaran Mehmet Sıddık İrgi, şunları kaydetti:

“2006’da bana bir evrak geldi. Adıma Diyarbakır’daki bir banka şubesinden kredi kartı alınarak 5 bin lira harcama yapılmış. Diyarbakır’a hastaneye gittim sadece. Diyarbakır’da ikamet etmedim, 21 yıldır Siverek’te yaşıyorum. Beni mağdur ettiler. Bugüne kadar borç 45 bin lira olmuş. Kimlik fotokopisinin üzerine başka bir fotoğraf konularak bu kart çıkarılmış. Bu kişiyi tanımıyorum. Çok zor durumdayız evimize haciz geldi.”

Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı’ndan konuyla ilgili yardım talep eden İrgi, sorunun çözülmesini istedi.

İrgi’nin kızı Vesile İrgi (16) ise haciz nedeniyle evlerinde huzur kalmadığını dile getirerek, “Babam bu haciz olayı yüzünden mağdur oldu, evimizde huzur kalmadı. Benim babam Diyarbakır’a hastane dışında hiç gitmedi. Mağdur durumdayız.” diye konuştu.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Haber

Oklu kirpiyi öldüren 3 kişi gözaltına alındı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma altında bulunan oklu kirpinin öldürülmesi ve görüntülerin sosyal medyadan paylaşılmasına ilişkin 3 şüpheli yakalandı. Alınan bilgiye göre, ilçeye 60 kilometre uzaktaki Aşağıkaracaören Mahallesi’nde bazı kişilerin köpek yardımıyla yuvasından çıkardığı oklu kirpiyi sopayla öldürmesine ilişkin görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine Doğa […]