Gülpınar: ‘İslam düşmanlığının ulaştığı zirve noktasıdır!’

AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Yeni Zelanda’da yaşanan terör saldırısının İslam düşmanlığının zirve noktasına ulaştığını söyledi.

AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Yeni Zelanda’da yaşanan terör saldırısının İslam düşmanlığının zirve noktasına ulaştığını söyledi.

Katıldığı bir açılış programında Yeni Zelanda’nın ChristChurch kentindeki iki camiye, cuma namazı sırasında düzenlenen silahlı terör saldırısı hakkında açıklamalarda bulunan Kasım Gülpınar, “Yaşanan bu terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Maalesef dünyada estirilen İslam düşmanlığı rüzgarı, Avrupa’yı ve Amerika’yı aşıp yeni Zelanda’ya kadar, dünyanın öbür ucuna ulaşmış olması, gelecek adına çok karamsar bir tablo çizilmesine neden oluyor. Allah’tan temennim artık bu tip olayların bir an evvel son bulmasıdır. İslam aleminin de oynanan bu oyunlar karşısında artık uyanması, birlik ve beraberliğimizin çok daha güçlü bir şekilde teşekkül etmesi en büyük temennimdir.” dedi.

Olayın zamanlamasına dikkat çeken Gülpınar, şunları söyledi: “Bu mübarek günde, tam ibadet esnasında böyle bir katliamın yapılmış olması, dünyanın en barışçıl, en huzurlu ülkelerinden biri olarak sayılan bir ülkede dahi Müslümanların güven içinde ibadetlerini yerine getiremiyor olması, gerçekten acı ve vahim bir olaydır. Oynanan bu oyunların farkına varmamız lazım. Tabii ki bu oyunların yoğun bir şekilde oynanıp senaryolandığı, bölgenin de bir gücü ve unsuru olarak Türkiye olarak, bütün Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşlarımızı da ben bu yaşanan olayları dikkat kesilmeye çağırıyorum.”

-“DAEŞ üzerinden İslam düşmanlığı yapılıyor”

DAEŞ terör örgütü üzerinden Müslüman düşmanlığının körüklendiğini söyleyen Gülpınar, sözlerini şöyle tamamladı: “Çünkü biliyorsunuz DAEŞ denen bir bela var. Kimlerin bu DAEŞ’i organize ettiği, kimlerin sponsor olduğu, arkasında nasıl bir gücün olduğunu artık çok yakından biliyoruz. Bizim bu konu üzerinde hassas ve uyanık olmamız lazım. DAEŞ üzerinden maalesef Hristiyan dünyasında, özellikle Hristiyan aleminde körüklenen bir İslam ve Müslüman düşmanlığı var ve bugün onun neticesinde artık İslam düşmanlığının zirve yaptığı maalesef çok acı bir katliamla karşı karşıya kaldık. Allah şehit olan kardeşlerimize rahmet eylesin, geride kalanlara da sabır diliyorum. Böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için Allah’tan temennide bulunuyorum ve bu olayı şiddetle kınıyorum.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yeni Zelanda şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesi ve vatandaşın katılımıyla, terör saldırısında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.