Yeni Zelanda şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesi ve vatandaşın katılımıyla, terör saldırısında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesi ve vatandaşın katılımıyla, terör saldırısında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Abdulkadir Geylani Camisi avlusunda, Cuma namazı sonrasında bir araya gelen kalabalık, Yeni Zelanda’daki saldırıda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Cenaze namazı sonrasında açıklamalarda bulunan Siverek Derneği Başkanı Sezai Çetin, “Bugün Yeni Zelanda’da acı bir şey gördük ki, insanlar camiye gitti, sadece ibadet için gitti ama maalesef katiller, haclı teröristler camideki masum insanların üzerine otomatik silahlarla ateş açtılar ve onlarca insanımız şehit ettiler. Müslümanlara terörist diyen batı, bu saldırıyla gördük ki aslında kendilerinin terörist olduğunu gördük.” dedi.

Saldırının aşırı haçlı zihniyetçi Hristiyanlar tarafından yapıldığına dikkat çeken Eğitim Bir Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, “Yeni Zelanda’da Cuma namazı kılmak için camide ibadette bulunan Müslüman kardeşlerimize yönelik, batılı Avrupa’yı Hristiyan dünyasının azılı teröristlerince yapıldığını söyleyebileceğimiz bu saldırı kınıyoruz.” diye konuştu.

Saldırıyı tesadüf olarak görmediklerini ifade eden Aslanparçası, “Eğitim Bir Sen olarak bu saldırıların tesadüfi olduğuna inanmıyoruz, şunu ifade edebilirim ki özelikle 18 Mart’a yaklaştığımız bu günlerde, Çanakkale Savaşının 104. senesinde ve şehitlerimizi anma etkinliklerin düzenleneceği zamanda yapılması manidardır. Biz bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve tüm dünyanın ayağa kalkmasını ve tepki göstermesini bekliyoruz. Bakalım batılı ülkeler bu cani saldırı karşısında nasıl bir tepki gösterecek? Tekrardan şehit olan kardeşlerime Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum ve saldırıyı lanet ve şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar, polis tarafından güvenlik önlemlerin alındığı cenaze namazı sonrası olaysız bir şekilde dağıldı. (Haber Merkezi)

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Cemaat namazdayken o ayakkabıları çaldı!

Namaz kılan vatandaşların ayakkabılarının çalınma anları, güvenlik kamerasınca kaydedildi.