Kahraman güvenlikçiye bir plakette Akil Gençlerden!

Haber: Cuma Sarı – Hastane acilinde bekleyen bir hastanın kalp krizi geçirdiğini fark ederek, hayatını kurtaran kadın güvenlik görevlisine plaket verildi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde hastane acilinde bekleyen bir hastanın kalp krizi geçirdiğini fark ederek, hayatını kurtaran kadın güvenlik görevlisine plaket verildi.

Akil Gençler Siverek İlçe Başkanı Mazlum Tüysüz ve yönetim kurulu üyeleri, Siverek Devlet Hastanesi’ne giderek güvenlik görevlisi Ferda Özkan’ı ziyaret etti.

Hastane yönetimi ve Özkan’la bir süre görüşen Tüysüz, duyarlılığı nedeniyle plaket verdi.

Duyarlılığı nedeniyle Özkan’a teşekkür eden Tüysüz, “Güvenlik görevlisinin tek görevinin korumak olmadığını kanıtlayan Ferda hanıma teşekkür ediyorum. Bir insanın hayatını kurtardı ve bu çok önemli bir olaydır.” dedi.

Ziyaret ve plaket için teşekkür eden Ferda Özkan ise şunları söyledi: “Aslında ben sadece insanlık görevimi yerine getirdim. Benim yerimde kim olsa aynısını yapardı. Güvenlik görevlisinin işi korumak olsa da insanlık görevi gibi bir vazifemizin de olduğunu unutmamak gerekiyor.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gülpınar seçim bürosu açılışına katıldı

Gülpınar: 'Yeni Zelanda'daki terör saldırısı Türkiye, İslam ve Müslüman düşmanı ve her şeyden öte Osmanlı düşmanlığının sürdüğünün göstergesidir.'