Gülpınar seçim bürosu açılışına katıldı

Gülpınar: ‘Yeni Zelanda’daki terör saldırısı Türkiye, İslam ve Müslüman düşmanı ve her şeyden öte Osmanlı düşmanlığının sürdüğünün göstergesidir.’

AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, seçim bürosunun açılışına katıldı.

Esmerçayı Mahallesi’nde AK Parti Siverek Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Hasan İzol tarafından düzenlenen seçim bürosunun açılışına Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve Siverek Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Aydın’ın yanı sıra İzol aşireti mensuplarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan meclis üyesi adayı Hasan İzol, her daim halkın yanında olacaklarını belirterek, “Her zaman olduğu gibi halkımızın ve davamızın arkasında olacağız.” dedi.

Açılışa katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Aydın, “Hizmet için, halk için bu yola çıktık. Sadece elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk. Rabbim utandırmasın.” diye konuştu.

Seçimlere az bir süre kaldığını dile getiren Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, “Yeni bir belediye seçimi ve çok değerli bir adayımız var. Daha önceden başkanlık yapmış, bir çoğumuzun yakından tanıdığı ve geçmişte sizlerin verdiği emaneti layıkıyla taşıdığına inandığımız, eminim ki sizde buna şahitlik edersiniz. Geçmişte başarılı bir belediye başkanlığı yapmış değerli Şehymus Aydın beyefendi sizden emaneti bir kere daha almak üzere şurada yaklaşık 15 gün kaldı gecesini gündüzüne kattı, köy köy cadde cadde çalışmalarına devam ediyor. Biz de elimizden geldiğince ona destek vermeye çalışıyoruz. 15 gün sonra sizlerin de vereceği destekle gerçek AK Parti belediyeciliğini sizlere beş sene burada yaşatmak üzere hizmetinizde olmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

-“Saçma sapan dedikodular yapılıyor”

Daha önceki seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmasının farklı yönlere çekildiğini belirten Gülpınar, şunları söyledi: “Geçenlerdeki büro açılışında hatırlarsanız Celal Akıl beyin büro açılışında bir nevi helalleşme hesaplaşma konuşması yaptık fakat konuşma öyle başka yerlere çekildi ki hala da sanıyorum ki bu konuda kafalar çok durulmamış. Ben tabii özellikle benim muhatabım Siverek halkı çok açık ve net söylüyorum. Siverek dışında hiçbir yere hitap etmek istemiyorum, benim burada muhatabın Siverek halkı. Hala daha bazı şeyler kafalarda efendim cennetten tapu, cennetten arsa gibi saçma sapan dedikodular yürütülüyor. Birilerinin özellikle kışkırtmasıyla hala bir şeyler sürdürülmeye devam ediliyor. Bir kere bu söylemlere inanacak bir halk ben tanımıyorum ki hele Siverek halkı gibi son derece zeka seviyesi yüksek, son derece basiretli, son derece feraset sahibi bir halkın bu tür söylemlere itibar edeceğini ben hiç zannetmiyorum. Öyle bir şey de mümkün değil bırakalım birileri konuşsun önemli de değil.”

-“Türkiye, İslam ve Müslüman düşmanı bir cani!”

Yeni Zelanda’da yaşanan terör saldırısına da değinen Gülpınar, “Çok acı bir olay yaşandı. Cuma günü, Cuma namazında yaklaşık 17 bin kilometre ötede her yıl yapılan araştırmalarda güya dünyanın en huzurlu en barışçıl ülkeleri arasında gösterilen bir ülkede bir cani, Türkiye, İslam ve Müslüman düşmanı ve her şeyden öte çok enteresan Osmanlı düşmanı ve çok açık bir şekilde hepimiz gördük. Silahtaki yazıları ve yayınlanan manifestoyu gördünüz, 600 yıl öncesinin Osmanlı’sına dahi hala düşmanlık besleyen bir zihniyet yaklaşık 50 Müslüman kardeşimizi Cuma namazı sırasında cami içerisinde şehit etti.”

Siverek halkının zeki olduğunu söyleyen Vekil Gülpınar, şu ifadeleri kullandı: “Halkımız o zekasını bu seçimde de gösterecek ve değerli Şeyhmus beyi belediye başkanı yapıp onun yanında değerli encümen üyelerini de seçip başta Hasan İzol kardeşim olmak üzere gönderecebileceğimiz maksimum sayıdaki encümeni sizlerin desteğiyle hep birlikte meclise göndereceğiz. Desteğinizi esirmeyeceğinize inanıyorum.”

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı yapıldı. Yaklaşık 2 saat süren açılışa AK Parti Siverek İlçe Başkanı Nedim Lale ve yönetim kurulu üyeleri, meclis üyesi adaylar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Otomobil şarampole devrildi: 3 yaralı

Takla atan otomobilde bulunan 3 kişi hafif şekilde yaralandı.