‘Burası Siverek, burada iş var’ kampanyası

Yayıncı: Yönetici - Yayın Tarihi:

Haber: Şükrü Dolaş – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ kampanyasının tanıtımı yapıldı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ sloganıyla başlatılan ‘İstihdam Seferberliği 2019’ kampanyası kapsamında teşviklerin tanıtımı ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Siverek Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen toplantıda hazırlanan istihdam teşvik paketinin meclisten geçerek resmi gazetede yayınlandığını belirten oda genel sekreteri Yeliz Akın, yasanın yürürlüğe girdiğini anlattı.

Çalışma ve İş-Kur Siverek Hizmet Merkezinde görevli meslek danışmanı Hüseyin Galyan, projenin koordineli bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Programın Siverek Ticaret Odası Başkanlığıyla birlikte düzenlendiğini belirten Galyan, “Programa SGK İl Müdürü İsmail Ünlü’nün yanı sıra Çalışma ve İş-Kur Müdürümüz Lezgin Özdemir’in de katılımıyla işverenlere teşvik programlarıyla ilgili bilgilendirme yaptık.” diye konuştu.

Şanlıurfa’nın şanslı bir şehir olduğunu dile getiren Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Şanlıurfa İl Müdürü İsmail Ünlü, “18 farklı teşvikin uygulandığı hatta birçok ilde olmayan teşviklerin uygulandığı illerin başında geliyor. Bu imkanlardan ve fırsatlardan yararlanmanızı arzu ediyoruz. Bir işletmenin bir işçi kardeşimize yeni bir istihdam yaratması çok şey değiştirir. İstihdamın artırılması işimizin gelişmesine, üretimin artmasına, büyümesine vesile olur.” dedi.

Ünlü, iş verenlere tablolarla verilen teşvikleri anlatarak bilgilendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gülpınar'ın sözleri ittifakın sloganı oldu

Milletvekili Gülpınar'ın Siverek ilçesindeki seçim bürosu açılışında 'emaneti ehline verin' sözleri Cumhur İttifakının seçim sloganı oldu.

Benzer Haberler