Miniklerden ‘temiz çevre ve atık toplama’ kampanyası

İlkokul öğrencilerince başlatılan kampanya kapsamında artık malzeme topluyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir ilkokulda başlatılan ‘temiz çevre’ kampanyası kapsamında öğrenciler, artık malzeme topluyor.

Dicle Mahallesi’ndeki Atatürk İlkokulu idarecileri, öğrencilere çevre temizliği bilincini aşılamak amacıyla belli noktalarda kurulan geri dönüşüm kutularında pil ve katı atık topluyor.

5 yıldır sürdürülen kampanyayı yürüten sınıf öğretmeni Kenan Öcal, önceliklerinin çocuklara çevre bilinci aşılamak olduğunu belirterek, “Çocuklarda çevre bilinci oluşturma amacıyla atık kağıt, atık pil ve plastik toplamaktayız. Tüm sınıflarımızda ve idare odalarında geri dönüşüm kutularımız var. Geri dönüşümde kullandığımız torbalar Siverek Belediyesince karşılanmaktadır. Kutularımızı ise Ankara bulunan özel bir firma ücretsiz gönderiyor. Her yıl yaklaşık olarak 5 ton kağıt, 200 kilogram plastik ve 60 kilogram pil topluyoruz. Bu proje sayesinde okulumuz öğrencilerinde çevre bilinci gelişti, okulun bahçesi daha da temiz kaldı.” dedi.

Toplanan atıklardan elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra sosyal etkinliklerde kullandığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Onursal Başkan Koçali Aymaz'a plaket

Haber: Şükrü Dolaş - Sivil-Der Onursal Başkanı Koçali Aymaz'a çalışmalarından dolayı plaket verdi.