Karavar, yerel seçimleri değerlendirdi

AK Parti Siverek Belediyesi Meclis Üyesi ve Adayı Cumali Karavar, seçimleri değerlendirdi.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine sayılı günler kala, Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde de kararsız seçmeni etkilemek isteyen partiler, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Siverek ilçesinde büyük bir nüfusa sahip ailelerden olan Karavar aşireti önde gelenlerinden Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve ayrıca AK Parti kontenjanında Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Cumali Karavar, seçime dair gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ile beş yıllık bir birikim ve deneyime sahip olduklarını söyleyen, Cumali Karavar şöyle dedi: “Şanlıurfa’nın büyükşehir olmasıyla beraber, Siverek’te de farklı bir seçim stratejisi uygulanmaya başlandı. Her bölgeden her aileden kendisini yetiştirmiş, tecrübe edinmiş, vizyon sahibi kişilerin sistemde yer alması, büyükşehirde Siverek halkına hizmetlerin gelmesi sağlanmıştır. Beş yıllık tecrübemiz sonunda Büyükşehir tarafından Siverek’e getirilmesi planlanan hizmetlerin getirilmesi konusunda arkadaşlarımızla beraber ciddi çalışmalar yaptık. Dolayısıyla bizler tecrübe edindik. Aile olarak da geçmişten beri siyasetin içinde bulunuyoruz. Gerek Türkiye genelinde ve gerekse mahalli yönetimlerde devamlı yer aldık. Bu anlamda tecrübeliyiz, birikimliyiz, ufkumuz geniş. Toplumun sosyal belediyeciliğe ihtiyacı olduğunu biliyoruz.”

-“Aydın ve Beyazgül bizim adaylarımızdır”

Şeyhmus Aydın’ın tecrübeli, vasıflı biri olduğunu ve Siverek’e hizmet yapacağına inandıkları için desteklediklerini belirten Karavar, “Aday adayları arasında Şeyhmus Aydın vasfı tecrübesiyle, geçmişiyle, ailesiyle Siverek’i temsil kabiliyeti olan, güvenilir bir kişi olduğunu bildiğimiz için, ortak paydada Siverek halkına hizmet edecek biri olduğu için, biz kendisine taraftarız. Büyükşehirde de Zeynel Abidin Beyazgül çok değer verdiğimiz, saygı duyduğumuz bir abimizdir, her iki adayımızı da sonuna kadar destekleyeceğiz.” diye konuştu.

Gelecek nesle daha iyi bir şehir bırakmak için herkesin kendisine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini dile getiren Cumali Karavar, “31 Mart’ta benim vatandaşlardan istediğim gelecek nesle iyi bir şehir bırakabilmek adına, kendilerine düşen görevi yerine getirmeleridir. Türkiye genelinde bir rekor kırmalıyız. Biz il seviyesinde olan bir ilçeyiz, nüfus oranımız kadın erkek eşit olmakla beraber, kırsal ve şehir merkezi olarak ta dengeli bir şekilde dağılmaktadır. Bizler AK Parti teşkilatı ve yerel yönetimler olarak, 31 Mart’ta sandığa müşahitlerimizle ve seçim koordinasyon merkeziyle (SKM) sahip çıkacağız ve bir Nisan’da inşallah mutlu bir günle uyanacağız.” ifadelerini kullandı.

-“Siverekliler proje üreten insanları seçmeli”

Proje üreten tek partinin AK Parti olduğuna dikkat çeken Karavar, “Siverek halkı şunu unutmasın 31 Martta sandığa gittiğinde gelecek nesle iyi bir şehir bırakmak için, proje üreten, iyi bir ekip oluşturan partiye oy versinler, bu saydığım vasıflarda tek bir parti var oda AK Parti’dir.” dedi.

-“Karavar ailesi hep bir olmuştur”

Karavar ailesinin tarih boyunca hep birlik olduğuna belirten Karavar, yerel seçimlerde bu birlik ve beraberliği sergileyerek AK Parti’ye oy vereceklerini söyledi.

Ailenin alınan kararlara uyduğunu söyleyen Cumali Karavar, “Karavar ailesi her zaman kendi akrabalarının yanında durmuş bir ailedir, yıllarca bu böyle devam etmiştir. Kendi ailelerinden biri olduğu zaman inanıyorum ki Siverek’te diğer ailelerde öyledir ama Karavarlılar diğer ailelere göre her zaman kendi ailesinden olanları desteklemiş, doğrunun yanında olmuş ve kanaatleri de doğru tarafta olmuştur. Bu dönmede de yani 2019 yerel seçimlerinde Karavarlıların desteği AK Parti’ye olacaktır. AK Parti belediyeciliğini Şanlıurfa’da, Siverek’te devam ettirmek üzere ciddi, hazırlıklı, tedbirli, tecrübeli bir şekilde bizim yanımızda duracaklarına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

-“Ahmet Karavar, Şeyhmus Aydın’ın kazanması için ciddi çalışmalar yapıyor”

Ahmet Karavar’ın AK Parti Adayı Şeyhmus Aydın’ın kazanması için çok ciddi çalışmalar yürüttüğünü belirten Cumali Karavar, “Şeyhmus Aydın, Ahmet Karavar’ın desteklediği adaydır” diyerek, “Aday konusunda istişareler yapılırken, Ahmet Karavar’ın fikri Siverek’te ılımlı olabilecek, bilgili, tecrübeli bir adayın olmasıydı. Dolaysıyla mevcut Belediye Başkan Adayımız Ahmet Karavar’ın desteklediği adaydır. Akrabalarına, aşiret mensuplarına Şehmus Aydın, destekliyorum diyerek, akrabalarının da Aydın’ı desteklemelerini istiyor. Aydın’ın 2019 yerel seçimlerinde desteklenmesi gerektiğini, onun beş yıl boyunca hizmet edebileceğine inanmaktadır. Dolaysıyla bizlerde onun ailesi olarak, onun sözlerine binaen, doğru gördüğü, bizi de sevk ettiği yolda adayımızı ciddi bir şekilde destekleyeceğiz” sözlerini kullandı.

-“Adaletli yönetim anlayışı hakim olacak”

Yeni yönetimde adaletli bir belediyecilik gerçekleştireceklerini ifade eden Karavar, şunları kaydetti: “Sayın Milletvekilimiz ve Belediye Başkan Adayımızla istişarelerimizde de konuştuğumuz konuların arasında adaletli bir belediyecilik yürüteceğiz. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı manifesto gibi, şeffaf bir belediyecilik, halka açık bir belediyecilik, kendi ekibinin hizmette rekabet oluşturacak bir belediyecilik olacağına inanıyorum.”

Sözlerini eşit belediyeciliğin kriterlerinin bulunduğunu ekleyen Karavar, şöyle devam etti: “Benim görüşüm en büyük çalışma istihdamdır, istihdam içinde sanayileşme gerekmektedir. Ama var olan istihdam konularında da örneğin personel alımlarında kriter konulması gerekiyor. Belediyede bir personel çalıştırılacaksa, bu personelin liyakati dikkat edilmesi gerekiyor. Mesela; maddi durumu göz önüne alınmasıdır. Benim önceliğimde yetimler ve engelliler var. Yani bir yerde istihdam sağlanacaksa, öncelikle yetim ve engellilere yer verilmelidir diye düşünüyorum. İstihdam konusunda adaletli olmak gerekiyor.”

-“Tüm kaynaklar hizmet için kullanılacak”

AK Parti kazanmazsa Siverek’i nasıl bir gelecek bekliyor? sorusuna yanıt veren Cumali Karavar, sözlerini şöyle tamamladı: “Diyarbakır yanı başımızda olan bir büyükşehirdir. Dolayısıyla Diyarbakır’ın büyüklü, küçüklü ilçeleri var. Büyükşehir Diyarbakır’da farklı bir partideyken, yanı başımızda komşu ilçemiz Çermik, beş yıl boyunca büyükşehirden en ufak bir hizmet alamamıştır. Bunun örnekleri çok fazladır ki ben Güneydoğunun bütün il ve ilçelerini gezmiş birsi olarak şunu söylemek istiyorum; Oralarda büyükşehirin, şehre kazandırdığı sosyal belediyecilik anlamında herhangi bir şey görmedim. Bu farkı biz nasıl anladık, kayyum belediyeleri olduklarında. Kayyum belediyelerinde sosyal, kültürel anlamda ciddi projeler yapıldı. Benim bir Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi olmam hasebiyle de değerlendirmem şudur; biz coğrafya olarak genç bir nüfusa sahibiz, bu genç nüfusu kanalize edebileceğimiz alanların oluşturulması gerekiyor. Tabi bu devletin tüm kamu kurumlarının yapması gereken bir şeydir ama bunun öncüsü tabi Belediyeler olmalıdır. Nasıl ki organize sanayi konusunda ticaret odaları eksik kalıyorsa bölgemizde, bunun ön ayağı Belediyeler olmak zorundaysa sosyal belediyecilik konusunda da belediyeler önayak olmak zorundadır. Dolaysıyla bizim gördüğümüz Güneydoğuda AK Parti dışındaki belediyelerin, AK Parti belediyeciliğinin yakınına bile gelemediğidir. Bu belediyelerin beş yıl boyunca bir projeleri görülmemiştir. Oysa kaynak olarak ta aynı kaynaklar aktarılmasına rağmen. Gelecek beş yılda Siverek’imizi projesiz, kaynaksız, sosyal belediyecilikten uzak, halktan uzak, sırtını bir yerlere dayamış bir belediyecilik istemiyorsak, elbette Siverek’te Ak Parti demeli ve emaneti ehline verilmesi gerektiğinin kanaatindeyiz. Unutmayalım Şanlıurfa Doğunun kalesidir ve Siverek’te Şanlıurfa’nın kalesidir. Onun için Siverek halkı asildir, Kürdüyle Türküyle, Zaza’sıyla Arabıyla dik durur. Siverek halkı bu oyunu da bozacağına inancım tam.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Halk Eğitim Merkezi'nden ücretsiz tiyatro etkinliği

Halk Eğitim Merkezi, vatandaşlara yönelik ücretsiz tiyatro etkinliği düzenliyor.