Geçimini sağladığı malzemeleri çaldılar

Akbulut, satarak geçimini sağladığı eşyalarının çalınması nedeniyle zor günler yaşıyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde tek başına yaşayan 60 yaşındaki Cuma Akbulut, satarak geçimini sağladığı eşyalarının çalınması nedeniyle zor günler yaşıyor.

Hamidiye Mahallesi’nde babasından kalan 2 odalı, toprak damlı evde tek başına yaşayan Cuma Akbulut, iddiaya göre, bir süre önce eve geldiğinde penceresinin kırıldığını fark etti.

Eve girdiğinde borçlanarak aldığı ve satıp geçimini sağladığı tespih, çakmak ve yüzük gibi eşyaların olmadığını fark eden Akbulut, durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerdeki hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

Akbulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçimini sağladığı eşyaların çalınması nedeniyle zor günler geçirdiğini söyledi.

Tek başına yaşamaya başladığını belirten Cuma Akbulut, “Evime giren hırsızlar bütün birikimimi çaldı. Durumu karakola bildirdim, polisler şu anda evime giren hırsızları arıyor. Çalınan malzemelerimin bulunmasını talep ediyorum çünkü çok mağdur durumdayım. Tek geçim kaynağım çalınan malzemelerdi. Yakınlarımdan hiç kimse bana yardımcı olmuyor. Başka bir yerden de gelirim yok, yalnız tespih satarak geçimimi sağlıyordum onları da çaldılar. Evliydim ama boşandım ve 9 çocuğum var. Çocuklarım da ziyaretime gelmiyor zaten. Şu an gördüğünüz evde yaşıyorum ki babamdan kalan 2 odalı bir ev ve hissedarlar var. Banyomu ve ihtiyaçlarımı uyuduğum odada görüyorum.” diye konuştu.

Eşyalarının bulunması için yetkililerden yardım talep eden Akbulut, “Tespih satarak geçimimi sağlıyordum, onları da çaldılar. Babamdan kalan 2 odalı bu evde yaşıyorum.” diye konuştu.

Akbulut, konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Mahalle sakinleri de Akbulut’un kendi halinde, kimseye zararı olmayan biri olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Eller, 'otizmde farkındalık' için boyandı

Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.