Boş arazide çok sayıda mühimmat bulundu

Haber: Cuma Sarı – Lütfü Yalgı – Koyun otlatan çobanlar, tarlada taşların arasındaki poşet içerisinde mühimmat buldu.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde daha önce bağ olarak kullanılan bir tarlada poşet içerisinde çok sayıda mühimmat bulundu.

Dicle Mahallesi yakınlarındaki hayvan otlatan çobanlar, tarlada taşların arasındaki poşet içerisinde mühimmat olduğunu fark ederek durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, poşet içerisinde kalaşnikof marka silah, bixi mühimmatı ve parçaları ile bunlara ait parça ve mermilerin yanı sıra tabanca parçaları, gaz ve sis bombaları, çok sayıda farklı tabancaya ait şarjör, mermi kutusu ve şeridi olduğunu belirledi.

Olay yerinde önlem alan polis ekipleri, alanda başka mühimmat olup olmadığını belirlemek için geniş çaplı arama başlattı.

Sabah saatlerinde koyunları otlatan çobanların yanına gelerek mühimmatı bulan Mustafa Topal, gazetecilere, poşette silah ve parçalarını bulunca durumu emniyete bildirdiğini söyledi.

Polislerin gelip inceleme yaptığını ve mahalle muhtarının çağrıldığını anlatan Topal, “Poşetin içerisinde çok sayıda mermi, kalaşnikof parçaları, birkaç tabancaya ait parça vardı. Yaklaşık 15 şarjör vardı. Polisler şu an hala alanda çalışma yapıyor.” dedi.

Ekiplerin tarladaki incelemesi sürüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Otomobilin çarptığı çocuk hayatını kaybetti

Plakası ve sürücüsü öğrenilemeyen aracın çarptığı çocuk hayatını kaybetti