İlkokullar arası İngilizce sınavı yapıldı

Haber: Şükrü Dolaş – İlkokul öğrencilerine yönelik İngilizce sınav düzenledi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde özel bir İngilizce yabancı dil eğitimi merkezince ilkokul öğrencilerine yönelik sınav düzenledi.

Yenişehir Mahallesinde faaliyetlerini sürdüren Siverek Profesyonel Yabancı Dil Kursu Eğitim Merkezi, ilçe genelinde ilkokul 2. ve 4. sınıflar için İngilizce sınavı yaptı.

Öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği İngilizce sınavlarının ortaokul düzeyinde de yapılacağı belirtildi.

Eğitim merkezi müdürü Feride Hanpolat, İngilizce dilinin ilçede de öğrenilmesi amacıyla sınav düzenlediklerini söyledi.


Öğrenci velilerine açıklamalarda bulunan Hanpolat, İngilizce dilinin önemini anlatarak çalışma ve öğrenme koşullarına uyulmasına dikkat çekti.

Hanpolat, “Siverek’teki öğrencilerimizin ilgilerini artırmak ve seviyelerini belirlemek amacıyla İngilizce sınavı hazırladık. Bütün öğrencilerimizin katılabilmesi için ücretsiz ve ödüllü bir deneme sınavı olsun istedik. Belirli aralıklarla farklı okullarımızın katılımını sağlamayı düşünüyoruz.” dedi.
Bütün öğrencilere ulaşmayı hedeflediklerini de dile getiren Hanpolat, “Amacımız her bir öğrencimize ulaşmaktır. Katılım sağlayan öğrencilerimizin velileriyle ‘İngilizce odaklanma zamanı’ diyerek çocuklarımıza İngilizce hikâye okutmanın faydalarını anlattık. Çocuklarımıza özel İngilizce kitaplık oluşturmalarını önerdik. Velilerimizin de kurumumuzu beğenmeleri, takdir etmeleri bizleri mutlu etti. Yoğun ilgi karşısında ‘Evet başaracağız, İngilizceleri günleri merhaba’ diyerek haklı gururu yaşadık. Değerli velilerimizin ve öğrencilerimize sonsuz teşekkür ederiz. Ayrıca Sayın Koçali Aymaz ve Şükrü Bey’e de her zaman Siverek Sevdalısı oldukları için minnettarız. İyi ki varsınız.” diye konuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Uyuşturucuyla mücadelede yol haritası netleşti

Şanlıurfa ve ilçelerinde uyuşturucuyla mücadelede yol haritası netleşti