Elektrik faturaları cep yakıyor!

189 liralık faturanın 99 lirası enerji bedeli olurken 90 lirası ise ek bedeller altında faturaya yansıtılıyor.

Vatandaşın elektrik faturası isyanı her geçen gün artıyor. Elektrik dağıtım şirketleri, enerji bedelinin iki katı kadar ek ücret faturaya yansıtıyor. 189,2 liralık faturada 99,3 lira enerji bedeli olurken 89,9 lirası ise ek ücretler oluyor.

Son dönemde ülke genelinde görülen yüksek fiyatlar vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Sebze-meyve fiyatlarının yükselmesi, akaryakıta yapılan zamlar derken birde faturalara yansıtılan ek ücretler var. Elektrik faturalarında vatandaştan enerji bedelinin iki katı fazla para alınıyor.

VATANDAŞ İSYAN EDİYOR

Özellikle faturaların yüksek gelmesinden şikayet eden vatandaşın bu konudaki feryatları yükselmeye devam ediyor. Elektrik faturalarında enerji bedellerinin iki katı kadar ek ücretler alınıyor. Buda vatandaşın alım gücünü düşürürken isyan etmesine neden oluyor.

TRT’YE BİLE PAY ÖDENİYOR

Elektrik faturalarında tahsil edilen ek bedeller arasında; ek dağıtım bedeli, enerji fonu, TRT payı, BTV ve KDV için alınan ücretler dikkat çekiyor.
189,2 liralık bir faturanın 99,3 lira enerji bedeli olurken 58,11 lira dağıtım bedeli, 0,99 lira enerji fonu, 1,99 lira TRT payı, 28,87 lira da KDV alınıyor.

99 LİRALIK ENERJİ BEDELİ İÇİN 189 LİRA FATURA GELİYOR

Böylece 189 liralık faturanın 99 lirası enerji bedeli olurken 90 lirası ise ek bedeller altında faturaya yansıtılıyor. Yani vatandaş kullandığı enerjinin ücretinden iki katı fazla para ödüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gazeteciler, Bahçeşehir Koleji öğrencileriyle buluştu

Haber: Yusuf Eyyüp Sarı - Gazeteciler, Bahçeşehir Koleji öğrencileriyle bir araya geldi.