Engelli rampasının kapatılmasına tepki!

Haber: Cuma Sarı – Engelli rampalarının önünün kapatılması tepkilere neden oluyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bazı sürücülerin gelişi güzel araç park etmeleri ve engelli rampalarının önünü kapatmaları tepkilere neden oluyor.

Bazı esnafların kaldırım işgalinin yanı sıra sürücülerin ise tekerlekli sandalye rampalarının önünü kapatması, engellilerin hayatını zorlaştırıyor.

Duruma tepki gösteren Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş, yetkilileri görevini yapması konusunda uyarıda bulundu.

Yaşamlarının zaten zor olduğuna dikkat çeken Şenateş, “Koşullar nedeniyle zor olan yaşantımızın çekilmez hale getirilmemesini rica ediyoruz. Gerek kaldırım işgali gerek rampaları kapatan sürücülerin kendilerini bizim yerimize koyması gerek.” dedi.

Rampaların engellilerin tek geçiş noktası olduğunu hatırlatan Şenateş, “Onlar için kendi işlerini görmeleri için 5 dakika önemli olabilir ama o süre bizim için çok önemli ve uzundur. Kendilerinin de bir engelli adayı olduklarını unutmadan hareket etmeleri gerekir.” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili sürücüleri uyaran Trafik Denetleme Büro Amiri Oğuzhan Uçak, engelli rampalarını kapatacak şekilde araç park edilmesinin yasak olduğunu söyledi.

Uçak ayrıca park eden sürücüler hakkında cezai işlem uygulanmasının yanı sıra aracın oto parka çekildiğini hatırlattı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Tarihi hamam restore edilmeyi bekliyor

Haber: Şükrü Dolaş - Ender tarihi yapıların başında gelen hamam, restoreasyon bekliyor.