Öğrenciler, arkadaşları yararına kermes düzenledi

Haber: Cuma Sarı – Kız öğrenciler, arkadaşları yararına kermes düzenledi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup lise öğrencisi, ihtiyaç sahibi arkadaşları yararına kermes düzenledi.

Hasan Çelebi Mahallesi’ndeki Yusuf Sami Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden bir grup öğrenci, Ramazan ayı öncesi belirledikleri ihtiyaç sahibi öğrenci arkadaşları yararına okul bahçesinde kermes düzenledi.

Bahçede öğrenci velileri tarafından yapılan gözleme ve öğrenciler tarafından evde hazırlanan yiyecek malzemelerinin satışa sunulduğu kermesten elde edilen gelirle ailelere Ramazan paketi hazırlanacağı belirtildi.

Geçen yıl düzenledikleri kermesle Afrika’da su kuyusu açtıklarını hatırlatan 11’inci sınıf öğrencisi Fevziye Şenateş, “Orada yaşayanlar mutlu oldukları anların videolarını bize gönderdi ve öğrenciler olarak biz çok mutlu olduk. Her yıl mutlaka yardımda bulunuyoruz ama bu sene de bize olsun istedik. Okulumuzdaki ihtiyaç sahibi ailelerimizin Ramazan erzakları bizdendir, bunu amaçladık ve projemizde buydu. İdarecilerimiz ve öğretmenlerimiz bizlere yardımcı oldu. Onlar destek vermeden zaten olmazdı, verdikleri destek için çok teşekkür ediyoruz. Öğretmenlerimiz ile yaptığımız kermese destek ve katkı verenlere de teşekkür ediyorum. Hayırlı işlerinde daima birlik olmalıyız.” dedi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Şarampole devrilen traktörün sürücüsü yaralandı

Haber Merkezi - Selimpınar Mahallesi'nde şarampole devrilen traktörün sürücüsü yaralandı