Görev yaptığı okula kitap bağışladı

Haber: Şükrü Dolaş – Yazar Güney Utkun, görev yaptığı okula 200 eser bağışladı.

Şair Yazar Güney Utkun, Siverek ilçesindeki görev yaptığı Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi kütüphanesine birbirinden seçkin 200 eser bağışladı.

Öğretmen, Şair Yazar Güney Utkun yaptığı açıklama da şunları kaydetti: “Ülke genelinde her yıl okuma oranlarının düştüğünü, gençlerin kitaplara olan sevgisinin azaldığını, bu konuda bir çalışma yapılmadığı takdirde okumayan bir neslin yetişeceğini söyledi. Bağış yaptığı kitapların öğrencilere faydalı olacağını söyleyen utkun; ülkemizde bir kültür edebiyat davası var.”

Eğitimcilerin konuya daha fazla duyarlı olması gerektiğini dile getiren Utkun, “Bizler bu ülkeye gönül vermiş eğitimciler, yazarlar olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapmalıyız. Okullarımızdan başlayarak ülke genelinde kitap kampanyaları düzenlemeliyiz. İlköğrenim ve orta öğrenimde kitap okuma saati adı altında dersler koymalıyız. Milletimize hizmet etmiş yazar ve şairlerimizi gençlerimize daha iyi tanıtmalıyız. Aileleri bu konuda bilinçlendirmeliyiz. Bir an önce bir devlet matbaası kurup, kitap fiyatlarında indirime gitmeliyiz. Ülke genelindeki halk kütüphanelerini artırarak, kitaplara ulaşımı kolaylaştırmalıyız.” dedi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Nida sanatçıları Kaymakamı ziyaret etti

Haber Merkezi - Nida Sanat Topluluğu yönetimi, Kaymakam Mustafa Çiftçiler’i ziyaret etti.