“Destek verilmezse fakülte kapanacak!”

Haber: Cuma Sarı – Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin kapanma riskinin olduğu belirtildi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 2016 yılında faaliyete başlayan Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin kapanma riskinin olduğu belirtildi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği onursal başkanı Koçali Aymaz ve yönetim kurulunun girişimleri sonucu 2016 yılında eğitim-öğretime başlayan Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi bir türlü hak ettiği konuma gelemiyor.

Bina ve yurt sıkıntısı yaşayan fakültenin kapanmayla karşı karşıya kaldığı, açıldığı yıllarda yerel yönetimlerden büyük destek gören fakülte kısa sürede eğitim-öğretime başlamıştı.

Fakültede Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünün açık olduğu öğrenilirken 65 öğrenciyle eğitim öğretime devam eden fakültede iyi bir öğretim elemanı kadrosu bulunuyor.

-Bölüm açıldı ama öğretim üyesi yok!

Öğrenci alımı için Yüksek Öğretim Kurumu’ndan (YÖK) onay alınan Sosyal Hizmet Bölümü ise öğretim elemanı yokluğundan henüz öğrenci alımı yapamadı.

-Siverekli öğrencilerden kayıt yaptırmalarını bekliyoruz

Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nden yapılan açıklamada, “Hocalarımız ve idari çalışanlarımız özel eğitim kurumları ve liseleri dolaşarak tanıtım yapıyor. Öğrencilere fakültenin önemini anlatıyor. Öyle anlaşılıyor ki birçok öğrencinin hala Siverek’te bir fakülte olduğundan bile haberi yok. Bizler elimizden gelen tüm çabaları sergiliyoruz. Siverek halkından da destek bekliyoruz.” denildi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hakim ve savcılar, iftarda bir araya geldi

Haber: Cuma Sarı - Hakim ve savcılar ile aileleri düzenlenen iftar programında bir araya geldi.