‘Bırakın internet alışverişini, esnafa sahip çıkın’

Haber: Şükrü Dolaş – Ay, vatandaşlara internet yerine yerel esnaftan alışveriş yapmaları konusunda uyarıda bulundu.

Siverek Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Hanifi Ay, vatandaşlara internet yerine yerel esnaftan alışveriş yapmaları konusunda uyarıda bulundu.

Siverek Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, kentlerin zayıflayan ekonomilerinin kent insanını esnafına sanatkarına sahip çıkarak refah seviyesine ulaşılabileceğine dikkat çekti.

Terziler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Hanifi Ay, son günlerde, vatandaşlar arasında internetten alışveriş alışkanlığının giderek yaygınlaştığına dikkat çekti.

Yerel esnafın desteklenmesi gerektiğini dile getiren Ay, şunları kaydetti: “Türkiye genelinde yaşanan ekonomik durgunluktan Siverek esnafları da olumsuz etkileniyor. Ayrıca son dönemlerde vatandaşlarda internet üzerinden alışveriş yapma alışkanlığı gelişmiş, bu durum başlı başlına esnaflarımızı etkileyen bir olumsuzluk. Bizler vatandaş olarak alışverişlerimizi ilçe esnafından yaparak esnafımıza sahip çıkmalıyız. hemşehrilik hukukuna bağlı kalarak esnaflarımızın ekonomik güçlenmesini esnaflarımızdan alışveriş yaparak sağlayıp kentimizin kalkınmasına bir nebze olsa da katkı sunmalıyız. Bayramlarda ve özel günlerde alışverişlerini internet üzerinden değil de yerel esnafımızdan alışveriş yapmasını ve bu konuda halkımızın duyarlı olmasını vatandaşlarımızdan rica ediyoruz. İnternet üzerin yapılan alışverişlerin artması dolandırıcıların ekmeğine yağ sürmekte halkımızın alışveriş çılgınlığına kapılıp dolandırıcılara fırsat vermemesi ve milliyetçi davranmasını Siverek halkının yararına olacak, bu konuda halkımızın daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kaynananın geline fırlattığı diş fırçası 'silah' sayıldı

Özel Haber: Cuma Sarı - Mahkeme, kaynananın geline fırlattığı diş fırçası 'silah' saydı