Öğrencilere gerçeği aratmayan TYT-YKS sınavı

Haber: Cuma Sarı – Özel bir eğitim kurumu tarafından lise öğrencilerine üniversiteye giriş sınavı yapıldı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde özel bir eğitim kurumu tarafından lise öğrencilerine üniversiteye giriş sınavı yapıldı.

Fotoğraf: Abdullah Demirden

Özel bir eğitim kurumu tarafından ilçedeki lise öğrencilerine yönelik Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yapıldı.

Ahmet Koyuncu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan sınav öncesi öğrenciler üstü aranarak sınav salonlarına alındı.

Gerçeği aratmayan sınav öncesi tüm önlemler alınırken 1 dakika geç kalan öğrenci ise sınava alınmadı.

Geç kalan öğrenci sınava alınmadı

26 salonda yapılan sınava 500 öğrenci katılırken 30 öğretmenin görev aldığı öğrenildi. Sınav sırasında bina sorumlusu ve gözetmenler salonları gezerek durum hakkında bilgi aldı.

Özel eğitim kurumundan yapılan açıklamada, lise son sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan sınavın gerçeği aratmadığını belirtilerek, “Öğrencilerimizin bir süre sonra girecekleri sınavın aynen uygulanması amaçlanmıştır. Sınav, ortamın yaratacağı stresten kaynaklı zaman kaybının en aza indirgenmesi ve TYT-YKS sınavlarına katılacak öğrencilerimizin gerçek sınav ortamında neler yapması gerektiğini anlamalarını sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Bununla birlikte aynı düzeyde sorular hazırlanarak, öğrencinin hangi konuda eksik olduğunu fark etmesi ve bu noksanlığı giderme noktasında çalışma yapmasına olanak sağlanmıştır.” denildi.

Öğrencilerde okul idaresi ve sınava katılan öğretmenlere teşekkür etti.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Akıllı yelek görme engellilere 'göz' olacak

Özel Haber: Cuma Sarı - Lise öğrencileri, görme engellilerin yardımsız yürümelerini sağlamak amacıyla 'akıllı yelek' geliştirdi.