Siverek kaymakamı Hamza Erkal’ın gezileri ve kabulü

Siverek ilçe kaymakamı Hamza Erkal sanayi sitesinde iç çamaşır üretimi yapan, çoğunluğu bayanlardan oluşan 60 kişinin çalıştığı Razzi tekstil fabrikasın gezerek üretim hakkında fabrika Sahibi Ziya Koyunbakan’dan bilgi aldı. Bayan işçilerle birlikte öğle yemeği yedi.

-Siverek Maddeni eşya esnaf ve sanatkarlar odası Başkanı Hacı İnal’ı ziyaret ederek odanın çalışmaları hakkında bilgi aldı

Fabrika sahibi Koyunbakan’ın istihdamı artırmak için hazine arazisi talebi üzerine Erkal yaptığı açıklamada; “Kaymakamlık olarak Siverek’te yatırım yapmak isteyen iş adamlarımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Milli Emlak büromuzda böyle bir arazi var ise tahsisi konusunda yardımcı oluruz” dedi.

Kaymakam Erkal tekstil fabrikasının ardından ilçeye bağlı Katırkuyu köyünde devam eden yol betonlama çalışmalarını yerinde inceleyip çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Öğlenden sonra makamına geçen ilçe kaymakamı Erkal’ı makamında ziyaret eden üniversiteli gençlerden oluşan Siverek gençlik platformu üyeleri Erkal’a çalışmalarını anlatılar. Gençler köy okullarının kütüphanelerinin güçlendirilmesi amacıyla kitap toplatma ve diğer kültürel çalışmalarını anlatıp kaymakamdan destek istediler.

Gençlerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Erkal, ‘bir toplumun iyiye doğru gelişip ilerlemesinde eğitimli gençlerin rolü büyüktür, gençlerimizin yapacağı eğitim ve kültürel çalışmalarını önemsiyor ve destekliyoruz’ dedi. (Haber Merkezi)

siverek-kaymakami-hamza-erkalin-gezileri-ve-kabulu (4) siverek-kaymakami-hamza-erkalin-gezileri-ve-kabulu siverek-kaymakami-hamza-erkalin-gezileri-ve-kabulu (1) siverek-kaymakami-hamza-erkalin-gezileri-ve-kabulu (2) siverek-kaymakami-hamza-erkalin-gezileri-ve-kabulu (3)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

YGS sınavına girecek öğrencilerin imdadına ilçe milli eğitim müdürlüğü yetişti

Siverek ilçesinde elektrik dağıtım ana trafosunda bakım ve onarım çalışmaları yüzünden sabah saat 07 ile akşam saat 17 saatleri arasında elektrik kesintisinden dolayı Yüksek Öğrenime Geçiş sınavının son başvuru gününde ilçe genelinde uygulanan kesinti yüzünden başvurusunu yapamayan öğrencilerin imdadına ilçe milli eğitim müdürlüğü yetişti. İlçe milli eğitim müdür vekili Suat Yapıcı konuyla ilgili […]