Zabıta memuru sürücüleri pankartla uyardı

Haber: Lütfü Yalgı – Zabıta memuru, kendi hazırladığı pankartla sınava girecek öğrencilerin rahatsız edilmemesi için sürücüleri uyardı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir zabıta memuru kendi hazırladığı pankartla, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumuna girecek öğrencilerin rahatsız olmaması için sürücüleri uyardı.

Siverek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli zabıta memuru Hilmi Özkürkçü (47), sınava girecek öğrencilerin sınav sırasında sürücüler tarafından korna çalınarak rahatsız edilmemesi için hazırladığı ‘kornaya basmayalım çocuklar hepimizin’ pankartıyla uyardı.

Kendi çocuğunun da sınava girdiğini ve gönüllü olarak bu uygulamayı yaptığını belirten Özkürkçü, öğrencilerin yoğun bir çalışma temposuyla hazırlandığı sınavda rahatsız olmamaları için böyle bir uygulamaya başvurduğunu söyledi.

Özkürkçü, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza destek olmak ve sürücülerin trafik akışını aksatmamak adına pankart açtım. Pankartı gören sürücüler duyarlı davranarak hem kornaya basmıyorlar hem de trafik akışını aksatmayarak öğrencilere destek oluyorlar.” dedi.

Zabıta memurunun okul bölgeleri ve yoğun olan kavşaklarda açtığı pankartı görenler duyarlılığı nedeniyle teşekkür etti.

Kardeşini sınava getirdiğini belirten Ozan Acun, “Zabıta arkadaşımıza duyarlılığından dolayı çok teşekkür ederim. Sınav sırasında araçların korna çalmaması için çocuklarımızı düşünmesi çok güzel.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Akraba aileler arasında silahlı kavgada yeni gelişme!

Haber Merkezi - 4 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin 6 kişi gözaltına alındı, hayatını kaybedenlerden 4'ü ise defnedildi.