“Devletimize ve adalete olan güvenimiz tamdır”

Haber Merkezi – Silahlı kavgayla ilgili İzol aşiretinden önde gelenlerinden Hasan İzol yazılı açıklama yaptı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde akraba iki aile arasında çıkan ve 4 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı silahlı kavgayla ilgili Hasan İzol yazılı açıklama yaptı.

İzol aşiretinin önde gelen isimlerinden ve aynı zamanda Siverek Belediye Başkan Yardımcısı olan Hasan İzol,  meydana gelen olayda tarafların öz amca çocukları olduğunu aktardı.

Olayın yaşandığı mahallede iki taraf dışında başka aşiret mensubu yaşamadığı için müdahale edilemediğini dile getiren İzol, şunları kaydetti:

“Ölenler herkesten önce bizim akrabalarımızdır. Bu vahim olayı Siverek bölgesinde 100’e yakın köyü ve binlerce mensubu bulunan İzol Aşiretinin tamamına mal etmek kabul edilemez. Mezkûr olayın vukuundan itibaren hemen adli ve idari mercilere başvurularak her türlü yardımın yapılacağı bilgisi verilmiş, yaşanan bu elim olay neticesinde zaman kaybedilmeden adli ve idari merciler bilgilendirilmiştir.”

Olayla alakalı ilk andan itibaren yetkili mercilerin bilgilendirildiğini söyleyen Hasan İzol, “Bu hususta Şanlıurfa Valimiz, Siverek İlçe Kaymakamımız, Siverek Cumhuriyet Başsavcılığımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve Alay Komutanımız süreci bizzat takip etmekte ve yönetmektedir. Kolluk kuvvetlerinin yoğun çabası sonucu failler aynı gün gözaltına alınmıştır. Kamuoyunda faillerin yakalanmadığına yönelik haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca mağdur taraf ile sürekli irtibat halindeyiz. ” diye konuştu.

Devam eden adli süreç nedeniyle olayla ilgili detay veremediklerini de belirten İzol, açıklamayı şu sözlerle tamamladı: “Adli süreç başladığı için daha fazla detaya girmeyeceğiz. Acımız büyüktür, yüreğimiz yanmaktadır. Vefat eden akrabalarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Devletimizin gereğini yapacağından hiç kimsenin şüphesi yoktur. Devletimize ve adalete olan güvenimiz tamdır.”

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

'Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi' öğrencilerini bekliyor

Özel Haber: Cuma Sarı - Bir süre önce eğitim-öğretime başlayan 'Uygulamalı Bilimler Fakültesi' yeni dönem için kayıt yaptıracak öğrencileri bekliyor.