Uygulamalı Bilimler Fakültesi can çekişiyor!

Özel Haber: Şükrü Dolaş – Fakülte, aradan geçen üç yıla rağmen bir türlü hak ettiği konuma gelemiyor.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde büyük umutlarla eğitim-öğretime başlayan ve aradan geçen üç yıla rağmen bir türlü hak ettiği konuma gelemiyor.

Yurt, bina ve öğretim elemanı sıkıntısı arasında sıkışan fakülte, bu yılda yerleşen öğrenci sayısı 10’un altına düşerse YÖK tarafından kapatılacak.

İlçenin Sivil Toplum Kuruluşları bu önemli gündem maddesiyle hafta sonu bir araya gelerek bir Sivil Toplum Platformu adı altında üniversiteye sahip çıkma kararı aldı.

Fakültenin sorunları için tüm Sivil Toplum Kuruluşları şartsız destek vereceklerini, imkanlar dahilinde yetkililerle görüşüp, bir an evvel ilçemize kredi yurtlar kurumuna bağlı bir yurt yüksek öğretim öğrenci yurdu ve fakülte binası yapılması için çaba sarfedeceklerini belirtti.

Dışarıdan gelen öğrencilerin mağdur olduğu, kalacak özel bir yurdun dahi olmadığı Siverek’te acilen bir yüksek öğretim öğrenci yurdu ve fakülte binasına ihtiyaç bulunuyor.

Toplantıya, Memur–Sen, Eğitim Bir_Sen, Türk Eğitim Sen, Sivil–Der, Madeni Eşya Odası, Gıda Maddeleri Odası, Marangozlar ve Esnaf Sanatkarlar Odası, Kuyumcular Odası, Talasemi Derneği, Sağlık– Sen, İş Adamı Harun Kongül, Sivil–Der onursal başkanı Koçali Aymaz, Ticaret ve Sanayi Odası, Terziler Odası, Harran Üniversitesinden temsilciler katıldı.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Estetik ve cilt bakımı uygulamalarına ilgi artıyor

Haber Merkezi - Estetik uygulamaları, epilasyon ve cilt bakımı uygulamalarına ilgi gün geçtikçe artıyor.