Siverek’te inşaat sektörü yeniden canlanacak

Haber Merkezi – Belediye inşaat sektörünün canlanması amacıyla bu önemli kararı alan 3. belediye oldu.

Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın’ın talimatıyla başlatılan çalışmaların ardından “durma noktasına gelen inşaat sektörünün yeniden canlanması” için mecliste önemli bir karara imza atıldı.

Danıştay’ın ‘Yeni İmar Yönetmeliği’nin 5. maddesinin 8. fıkrası ve 22. maddesi hakkında yürütmeyi durdurma kararının ardından durma noktasına gelen aynı zamanda ilçe ekonominin mihenk taşlarından sayılan inşaat sektörünün yeniden hareketlenmesi için konu Siverek Belediye Meclisine taşındı.

Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın’ın talimatıyla yapılan çalışmaların ardından 26 Haziran’da Meclis Başkanlığı’na verilen önergeyi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısında gündeme alan meclis üyeleri, inşaat sektörünün önünde engel olan madde için onay kararı aldı.

Siverek Belediye Meclisi, inşaat sektörünün hareketlenmesi amacıyla Konya ve Kayseri Büyükşehir Belediyelerinin ardından aynı kararı alan 3. belediye oldu.

Alınan emsal kararla inşaat sektörünün yeniden hareketleneceği ve iş imkanlarının artıp işsizliğin düşeceği öngörülüyor.

İnşaat sektörüne bağlı esnafta yaşanan durgunluğun da sona ereceği görüşü ön plana çıkarken ekonominin de canlanması bekleniyor.

One thought on “Siverek’te inşaat sektörü yeniden canlanacak

  1. Inşallah hayırlısı siverek il halina gelmesi bekleniyor siverekli olarak inşallah sivereke edinmeyi nesip olsun bende dahil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

O şoför ödüllendirildi

Özel Haber: Cuma Sarı - Kahraman minibüs şoförü, plaket ve bir maaşla ödüllendirildi.